Akrilik Boya Seti

 

Akrilik boya çalışmaları diğer resim tekniklerinde olduğu gibi temel bazı malzemeleri bir arada bulundurmayı gerektirir. Bu resim tekniğinde uygun kağıtlar üzerine resim yapılabildiği gibi tuval ya da ahşap zeminler üzerinde de çalışmak mümkündür. Aynı zamanda farklı şekiller çizebilmek için hem yağlı boya kullanılan hem de akrilik boya fırçası olarak kullanılan fırçalar ve bazı yardımcı malzemeler de kullanılır. Ilk etapta setler içerisinde yer alan yan kesik, kedi dili, yuvarlak ve düz uçlu fırçalar ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır.

 

Niçin Akrilik Boya Seti Satın Almalıyım?

 

Resim sanatına ilk adımınızı atmak için oldukça uygun olan bu teknikte özellikle yeni başlayanlar için akrilik boya seti satın almak ilk aşamada faydalı olacaktır. Akrilik boya başlangıç seti ana renkler serisini içinde bulundurur. Bu sayede boyaları karıştırarak ara tonları elde etmek de mümkün olacaktır. Bu resim tekniğinde boyalar palet ya da şişeler içerisinde kolaylıkla karıştırılarak uygun ve farklı renkleri kendiniz yaratabilirsiniz. Ayrıca bu resim tekniğinde boyalar kremsi kıvamlarıyla yağlı boya yapıyormuş hissini sağlar. Iyi bir sette tuval ve çeşitli resim fırçalarının yanı sıra küçük bir boy şövale ve akrilik boya paleti de bulunur. Bu boyalar tüpler halinde üretildiğinden tüpten direk olarak palet üzerine boyayı sıkarak pratik bir şekilde kullanım sağlanır. Aynı zamanda bu setler ile akrilik boya ürünlerinin esnek kullanımı sayesinde ahşap, kumaş, metal ya da seramik gibi birçok farklı eşya ve ev malzemenizi de hobi olarak boyayabilir ya da eskimiş kısımlarını yenileyebilirsiniz.    

 

Akrilik boya seti 24’lük ya da 12’lik ve 6’lık seçenekleriyle piyasada bulunmaktadır. 6’lık bir set yeni başlayanlar ve çocukların ilk etapta ihtiyaç duyduğu çeşitliliği sağlamaya fazlasıyla yeterli olacaktır. Aynı zamanda su bazlı olması nedeniyle hem toksik içeriği olmayan hem de suyla kolaylıkla temizlenebilen bu boyaları güvenle kullanabilir ve parlak, canlı eserler yaratabilirsiniz. En uygun akrilik boya setlerini satın almak için Karin Sanat’ın akrilik boya seti kategorisini ziyaret etmenizi öneririz. Karin Sanat’ın zengin ürün portföyünde birçok akrilik yardımcıları ve fırçalarına ulaşabileceğiniz gibi ucuz akrilik boya seti seçeneklerini de satın alabilirsiniz. 

Akrilik boya fiyatları setin içerisindeki malzemelerin çeşitliliği ve kalitesine göre değişiklik göstermektedir. Içinde kaliteli fırçaların farklı uç seçenekleriyle yer aldığı bir seti tercih ederseniz farklı şekiller, çizgiler ve motifler yapmak açısından kolaylık sağlayacaktır. Bazı setler içerisinde akrilik boya kağıtları da bulunur. Bu kağıtlar üzerinde alıştırmalara başlayıp sonradan tuval üzerinde çalışmanızı tavsiye ederiz. Artist serisi yüksek kalite setleri ilerleyen seviyelerde resim deneyiminizi daha kaliteli gerçekleştirmek için kullanabilirsiniz. Fiyat kalite performansı yüksek Karin Akrilik Boya seti, Maries, Daler Rowney, Liquitex Basics ve Mona Lisa akrilik boya seti gibi orta düzey akrilik setlerin yanında Shmincnke College serisi ve gerekli diğer malzemelerden oluşan seti gibi başlangıç seviyede sizi oldukça tatmin edecek seçenekleri ve daha fazlasını Karin Sanat güvencesiyle siz değerli müşterilerimize sunuyoruz. Karin Sanat güzel sanatlar öğrencilerinin her türlü ihtiyacını karşılayacak çeşitlilikte ürünleri bu kategoride de hizmetinize sunuyor.

1 2 >
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR