Ebru Seti Çeşitleri

 

Geleneksel sanatlarımızdan olan ebru sanatının icrası farklı işlevleri olan bazı malzemeleri gerektirir. Bu nedenle her ortamda kolayca yapılabilen bir sanat dalı değildir. Ebru teknesi, ebru boyaları, ebru tarakları, ebru fırçası, bu sanat dalına uygun boyayı yüzeyinde tutabilen türde kağıtlar ve kıvam arttırıcı kitre gibi ebru sanatının başlıca alet, edevat ve gereçlerini içerisinde bulunduran uygun bir ebru başlangıç seti özellikle bu işe yeni başlayanlar ve çocuklar için idealdir. Bu setler başlangıç seviyesinde oldukça iyi iş görecektir. Zaman içerisinde bu sanat dalında ilerledikçe daha çeşitli ve profesyonel malzemelere yönelebilirisiniz. 

 

Ebru Seti İçerisinde Bulunan Malzemeler

 

Genelde bu setlerin farklı boyları bulunmaktadır. Setlerin boyutları ebru teknesinin ebatlarına göre belirlenir. Küçük setler A4 boyutunda ebru tekneleri ve dolayısıyla bu boyutta ebru kağıtları içerirler. Bunların yanında elbette at kılı ebru fırçası, toz kitre ve küçük boy şişelerde ana renklerde ebru boyası da kutunun içinde bulunmaktadır. Bu sayede ebru boyama işleminizin her bir ayrıntısını yalnızca bu seti kullanarak halledebilirsiniz. 

 

Türkiye’de ebru sanatının önde gelen markaları gereken sanat malzemelerini içeren ideal başlangıç setleri imal etmişlerdir. Karin Ebru seti ve Artdeco Ebru Seti bu markaların başında gelmektedir. Ebru sanatı seti alırken dikkat etmeniz gerekenlerin başında setin içeriğinde bulunan malzemelerin kalitesi gelir. Ebru seti fiyatları özellikle içerdikleri boyaların kalitelerine bağlı olarak değişkenlik gösterir. 

 

En ucuz ebru seti nereden alınır? En uygun fiyatlı sanat malzemelerinin adresi Karin Sanat hızlı teslimat ve güvenilir müşteri hizmetleriyle sanatseverlere hizmet etmeyi sürdürmektedir. Çocuklarınız için ideal bir hediye olacak ebru başlangıç setleri ayrıca kullanım talimatını da kutusu içinde bulundurmaktadır. Bir tıkla sağlam karton kutusu içinde kapınıza kadar gelir. Fiyat kalite performans açısından en uygun sanat araç gereçlerini sitemizden edinebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR