Hat Başlangıç Seti

 

Hüsn-ü Hat Sanatına başlarken ihtiyacınız olacak malzemeleri sizler için bir araya getirdik. Hüsn-ü Hat Sanatında ihtiyacınız olan kamış kalem, is mürekkebi, mat kuşe kağıt, hokka, lika, makta, hat bıçağı, yazı altlığı, el altlığı, kalemlik gibi ürünleri ihtiyaçlarınız ölçüsünde ve bütçenize uygun olacak şekilde farklı setler oluşturduk.

 

Hat Sanatına Başlarken Nelere İhtiyaç Duyarım ?

Hat sanatında sizin için en önemli malzeme yazacağınız kamış kalem, is mürekkebi, alıştırma yapabileceğiniz kağıt ve meşk kitabıdır. Yeni başlayan öğrenciler ilk etapta bu ürünlere ihtiyaç duyar. Kamış kalemi açabilecek kalemtıraş olarak hat bıçağı ya da falçataya ve kamışı sabitleyerek düzgün bir açıyla kesebilmek için maktaya ihtiyaç duyacaksınız ancak ilk başlayan öğrenciler için bu aşamada ders aldıkları hocaları yardımcı olmaktadır. Rahat yazı yazabilmek için el altlığı ve yazı altlığı size hat çalışmalarınız sırasında kolaylık sağlayacaktır. Hat Kalemlikleri kullandığınız malzemeleri düzgün bir şekilde muhafaza edebilmeniz ve  kamışların uçlarının zarar görmemesi için önemlidir. Ayrıca hat kağıdı da yine ihtiyacınız olan malzemeler arasındadır.

 

Hat Başlangıç Seti Fiyatları Ne Kadar?

Sizler için oluşturduğumuz farklı içerikteki setler, her bütçeye ve ihtiyaca hitap etmeyi amaçlamaktadır. Bu setlerden sizler için uygun olanı indirimli fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Hat Malzemeleri Çeşitleri

Hüsn-ü hat sanatını icra ederken, yazı deneyiminizi üst seviyelere taşımak istiyorsanız Karin Sanat online mağazamızın hat bölümü siz sanatseverlere çok farklı seçeneklerde hat ve güzel yazı malzemesini sunmaktadır. Farklı uçlu bambu ve kamış kalemler, ahşap maktalar, çeşit çeşit mat kuşe kağıtlar, hat mürekkebi gibi genel malzemelerden; poşet lika, lika hokka, ahşap kalemlik, is mürekkebi, İran mürekkebi gibi hat sanatında sizlere yaratıcı imkanlar sunacak yazı aksesuarlarına kadar birçok çeşit yazı malzemesini bir arada Karin Sanat’ta bulabilirsiniz. Ayrıca birçok sanatseverin hat sanatına ilk adımını atmasını sağlayan, nesih ve sülüs olmak üzere iki farklı Karin hat başlangıç setini de sitemizde bulabilirsiniz. Hat kalemi gibi hat malzemeleri alanında Türkiye’nin en eski ve güvenilir sanat malzemeleri markası Karin Sanat, geleneksel hat sanatımıza yaptığı katkılardan gurur duymaktadır.

1 2 3 ... 26 >
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR