Işıklı çizim masası, çeşitli sanat dallarında başka bir çalışmadan kağıt üzerine kopya çıkartmak için kullanılan bir çalışma masasıdır. Özellikle hattatlar ve kaligrafi ile uğraşanların sık kullandıkları bir çalışma yüzeyidir. Yeni başlayanların el kaslarının yazı işine alışması ve zamanla kendi yazılarını yazabilecek seviyeye gelebilmeleri için bu ışıklı masalar ile çalışarak çok çeşitli kopyalar çıkartmaları oldukça faydalıdır. Çocukların çizime başlamaları ve sevdikleri resimleri kopye etmeleri de bu sanat malzemesi ile hem daha kolay hem de daha eğlencelidir. 

 

Işıklı Çizim Masası Kullanım Alanları

Hat ve kaligrafi sanatlarının yanı sıra ressamlar, tasarımcılar, grafikerler, mimarlar, mühendisler, anime sanatçıları, karikatüristler, moda tasarımcıları gibi çizim alanında faaliyet gösteren bir çok amatör ve profesyonel sanatçılar da bu sanat malzemesini kopya çıkartma işleminde kullanırlar. Bu nedenle bu ürünün kullanım alanı oldukça geniştir. Sanatsal amaçlarla tercih edilen bu tür masalar, genelde herhangi bir masanın üzerinde ya da laptop gibi düz üstü pozisyonda üzerinde çalışılabilir türden çizim araçlarıdır. Bu sayede kullanımı pratiktir ve başka yerlere taşınması kolaydır. Ancak piyasada tümüyle büyük ve tam bir masa halinde altından ışık veren türleri de bulunmaktadır. Bazı çeşitleri sarı ışık verirken led olanlar genelde beyaz ışık verirler. 

Işıklı çizim masası özellikleri bunlarla da bitmez. Işıklı çizim masası alırken dikkat etmeniz gerekenlerin en başında ışıklı masanın imal edildiği ahşap, cam ve elektronik aksamın kalitesi gelmektedir. Kaliteli budaksız ahşap, ideal kalınlıkta pürüzsüz bir cam ve sağlam kablo ile lamba düzeneklerine sahip bir ışıklı masa uzun yıllar ihtiyacınızı görecektir. Işıklı çizim masası fiyatları da bu özelliklere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. 

 

Karin marka ışıklı çizim masaları, hem oldukça hafif ve çanta kolu sayesinde taşınması kolay hem de kaliteli bir elektronik aksama sahip olması nedeniyle piyasada edinebileceğiniz en uygun fiyatlı ve kaliteli ışıklı çizim masa türüdür. Karin markasının bu ürünü ile hem çocuklar hem de yetişkinler ve profesyoneller evde, atölyede, okulda ya da açık havada çizim çalışmalarını rahatlıkla gerçekleştirebilirler. 35-50 cm, 40-60 cm ve 50-70 cm. gibi çeşitli boyutlara sahip bu masaların eğik yapısı da üzerinde çizim yaparken açıları ayarlamayı kolaylaştırır. Beyaz renge sahip ya da doğal ahşap renginde olan çeşitleri Karin Sanat online sanat malzemeleri mağazamızın çizim kategorisinden edinebilirsiniz. 

1
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR