Su Hazneli Fırça Çeşitleri

 

Su Hazneli Fırça Nedir?

Su hazneli fırçalar ile suluboya resim sanatının çeşitli tekniklerini uygularken ekstra bir su kabı ya da suluboya paletine ihtiyaç duymaksızın kolay ve pratik bir şekilde resim yapabilirsiniz. Bu kalemlerin su haznesine su doldurduktan sonra fırçanın ucuna süreceğiniz boyayı kontrollü bir şekilde resim yüzeyine aktarmanız mümkündür. Farklı uç büyüklüklerine sahip bu resim malzemeleri, su taşıma kapasitesi yüksek sentetik fırça kıllarından imal edilirler. En önemli özellikleri sanatçılara suyu kontrollü ve dengeli bir şekilde yayma imkanı tanımasıdır. 

Su Hazneli Fırçalar Nerelerde Kullanılır?

Bu fırçalar ile yalnızca suluboya değil guaj boya, akrilik boya ve mürekkep gibi diğer boyalar ile de uygulamalar gerçekleştirebilirsiniz. Sulandırılmış su bazlı boyaları direk su haznesine koyarak da daha ıslak ve açık renk sulu boyalar elde edebilirsiniz. Bunun yanında boyaları karıştırarak da hazneye ekleyebilir ve değişik renk karışımları yaratarak direk uygulayabilirsiniz. Bu derece geniş ve esnek bir kullanım alanına sahip olduğundan ressamlardan grafikerlere, karikatüristlerden anime sanatçılarına ve profesyonellerden her tür resim öğrencisine kadar çok geniş bir yelpazede kullanılmaktadır.

Kontur çekmek, boyaları harmanlamak, gölgelendirme yapmak gibi birçok tekniği uygulamanızı sağlayacak bu kalemler aynı zamanda çalışma ortamınızı kirletmeden kolay bir şekilde çalışmanıza da yardımcı olur. Kalın ve ince uçlu gibi seçeneklerin yanında fiber uçlu seçenekleri de yer almaktadır. Farklı uç seçenekleri sayesinde ince ve kalın çizgiler çekmek mümkün olduğu gibi boyama da rahatlıkla yapılabilir.  

Genellikle sivri uçlu klasik suluboya fırçası tarzında olan bu her yere taşınabilir fırçaların kedi dili ya da kesik uçlu gibi farklı uç seçenekleri de bulunmaktadır. En popüler su hazneli fırça markalarını en uygun fiyatlarla Karin Sanat online satış mağazamızdan edinebilirsiniz. Zig su hazneli fırça ve Faber Castell su hazneli fırça piyasada sıklıkla tercih edilen markaların başında gelir. Bunun yanında fiyat kalite performans açısından en uygun fırçaları da sitemizin fırça kategorisinden edinebilirsiniz. 

1
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR