Brause Bandzug Ürünleri

 

Brause Bandzug 1850 yılında Almanya’da kurulmuş ve o günden bu yana tüm dünyada kaligrafi sanatıyla ilgilenenlerin tercih ettiği ve çok farklı kaligrafi türleri için kullandığı birçok çeşit kaligrafi kalemi uçlarını başarıyla üretmiştir. Günümüzde Brause markası, 400’den fazla çizim, yazı, hat gibi değişik kaligrafi türlerinde kullanılabilen profesyonel yazı uçları ve kaligrafi malzemelerini 150’i yılı aşkın bir deneyimle ürün portföyünde bulundurmaktadır. Brause Bandzug uçları kaligrafi sanatının en rahat ve verimli şekilde icra edilebilmesi için kaligrafi ucunun sağlamlığı, esnekliği ve direnci gibi özellikleri dengeli bir şekilde bir araya getirir ve üst düzey kalite seviyesinde üretim süreçlerini sürdürür.

 

Brause Bandzug Kaligrafi Uçlarının Özellikleri Nelerdir?

 

Kaligrafi sanatı birçok kültürde saygı gören son derece incelikli ve estetik bir sanat dalıdır. Batı, Çin, Hindistan, Kore, Fars, Arap ve İbrani gelenekleri kendilerine has yazı tarzları geliştirmişlerdir. Modern dönemde ise çok daha serbest ve yaratıcı biçimde kaligrafi çalışmaları yapılmakta ve günümüzde bu alana birçok amatör sanatçı tarafından da rağbet edilmektedir. Ayrıca kaligrafi çalışmaları resim sanatı ve illüstrasyon alanlarında da kullanılmaktadır.

 

Kaligrafi sanatının bu uzun geçmişi ve geniş kullanım alanlarının gerektirdiği çeşitlilik ve esneklik ihtiyacına Brause Bandzug firması çok iyi çözümler üreterek ve yenilikleri yakalayarak cevap vermiştir. Kaligrafi alanında pratik yapmak psikolojik bir rahatlığa yol açmasının yanı sıra sanatın yaratıcı gücünden gelen estetik zevkin de zirveye tırmandığı bir sanatsal aktivitedir. Brause uçları bu kompleks sanatın kolayca icra edilebilmesi ve yazım deneyiminin farklı boyutlara taşınabilmesini amaç edinmiştir.

 

Brause uçlarının bazı serileri farklı çizgileri çekebilmek için kesik uçlara sahiptir. Uç üzerindeki hazneler mürekkebi gerektiği kadar üzerinde tutarak, kağıt üzerinde işlem yaparken kalemin kontrollü bir şekilde mürekkebi uca ulaştırılmasını sağlar. Çelikten imal edilen bu uçlar sağlamlık konusunda da üst düzey bir kalite sunar. Kolay temizlenebilen bu uçlar bir defa satın alındıktan sonra uzun yıllar kullanılabilir. 

 

Brause Bandzug Kaligrafi uçları ve Yazı Malzemelerini Neden Tercih Etmelisiniz?

 

Dünyanın en kaliteli kaligrafi uçları arasında yer alan Brause markası üç ucun bir arada sunulduğu kutular ile piyasada bulunduğu gibi tek tek de satılmaktadır. Karin Sanat bu kaliteli markayı Türkiye’de kaligrafi camiasının ilgisine sunmuş ve yıllardır birçok sanatçının bu alandaki ihtiyacını karşılamıştır. Karin Sanat’ın kaligrafi ana kategorisi altında kaligrafi uç ve sapları bölümünden Brause’un en çok tercih edilen ürünlerini edinebilirsiniz. Ayrıca Brause marka kaligrafi sapları da ürün çeşitliliğimiz arasında bulunmaktadır. Brause marka divitlerden elinize ve yazı tarzınıza en uygun olanları belirleyerek kaligrafi deneyiminizi özelleştirmeniz mümkündür. Bu sanat malzemeleri özellikle Batı tarzı kaligrafi yapmak suretiyle hat ve kaligrafi sanatına başlayanların işlerini oldukça kolaylaştıracak ve bu sanat dalını sevdirerek amaçlarına ulaşmalarını sağlayacaktır. 

 

Brause kaligrafi uçları farklı kalınlık, farklı uç tipleri, solak kaligrafi sanatçılarına uygun uçlar, yumuşak ve sert esneklik seçenekleri ile hat ve kaligrafi projeniz için en uygun kaligrafi uç ve saplarını sunmaktadır. Aynı zamanda plakat kaligrafi uçları da bulunmaktadır. Bu uçlar ile kaligrafi defterleri üzerinde kolayca pratik yapabileceğiniz gibi özel kaligrafi kağıtları üzerinde de estetik ve yaratıcı yazılara imza atabilirsiniz. Roma, italik ve Gotik tarzda yazılar bu uçlarla üretilebileceği gibi geleneksel Türk hat sanatını icra edenler de bu uçların bazı serilerini özellikle tercih ederler. 0.5 mm en küçük uçlardan 5 mm kalınlıktaki büyük yazılarda kullanılan uçlara kadar her tür Brause Bandzug yazı uçları ve malzemeleri Karin Sanat garantisiyle en hızlı şekilde ve en uygun ödeme koşullarıyla sizlerle buluşuyor.

1 2 3 >
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR