Daler Rowney Ürünleri

 

İngiltere’de sanayi devriminin ilk dönemlerinde üretime başlamış ve 1783 yılından beri sanat alanında faaliyet gösteren bir sanat malzemeleri tedarikçisi olan Daler Rowney, bugün tüm dünyada hem profesyonel hem de amatör sanatçıların bildiği ve talep ettiği, bu alandaki en köklü firmalardan biridir. 1783’te yağlı boya üretimi ile işe başlayan Daler Rowney zaman içerisinde sanat alanının her alt branşında kalitesiyle ön plana çıkan, dayanıklı ve zarif ürünler üreterek adeta tüm sanat dünyasını fethetmiştir. 

2016 yılında Daler Rowney dünyanın birçok diğer sanat ve kırtasiye malzemeleri markalarını bünyesinde bulunduran İtalyan devi Fila gruba katılmış ve gücüne güç katmıştır. Art and craft olarak anılan ürün kategorilerinin birçoğunda üretimi bulunan Daler Rowney özellikle boya serileri ile ün yapmıştır. Ancak kaliteli şişelerde ve kutularda ürettiği birçok sanatsal set ve medium çeşitleri ile de sanat malzemeleri mağazalarının raflarını uzun yıllar boyunca süslemektedir. 

Niçin Daler Rowney Ürünlerini Tercih Etmelisiniz?

Daler Rowney markasının belki de en önemli özelliği çok eskiye dayanan üretim deneyimidir. Bu deneyim sayesinde bütün ürünlerini fiyat kalite performans açısından en optimum şekilde üretir. Ayrıca bu köklü geçmiş bu firmanın piyasanın beklentilerini çok iyi analiz edebilmesine ve ürünlerini bu beklentilere göre geliştirebilmesine imkan tanımıştır. Bu nedenle bir Daler Rowney ürününü satın aldığınızda o üründen beklediğiniz her şeyi alacağınızı bilirsiniz. Özellikle cam şişelerde ürettiği ürünleri tasarım olarak da çok şıktır.  


Daler rowney markasının özellikle bazı boya serileri Türkiye’de çok tutulmuştur. Bu serilerin başında yağlı boya gelmektedir. Bu Daler Rowney yağlı boya serilerinden en çok tercih edilenlerden biri Georgian yağlı boya seçenekleri gelmektedir. Georgian artist kalite yağlı boya serisi birçok renk seçeneği, ışığa dayanıklılık, kremsi kıvam gibi özellikleriyle bu branşta resim yapanlar için oldukça tatmin edici sanatsal boyalardır. Öte yandan, Daler Rowney Graduate yağlı boya çeşitleri ise daha orta seviye sanatçılar için tasarlanmış, uygun fiyatlı ancak fiyatına göre kaliteli bir boya serisidir. Karin Sanat yağlı boya kategorisinden bu boyaların değişik ebatlarda tüm renk seçeneklerine ulaşabilirsiniz. Bu serisinin dışında Rowney firması System3 adını verdikleri kaliteli akrilik boyaları ile de ünlüdür. Karin Sanat online mağazasında bu akrilik serisinin 150 ml. ve 500 ml. kutu çeşitlerine erişebilirsiniz.

Bu markanın diğer çok rağbet edilen ürünleri ise sert siyah kapağı ve klasik görünümleriyle akıllarda yer eden sketchbook eskiz defterleridir. Bu defterleri farklı boyut ve kağıt kalitesiyle piyasaya sürmüştür. Birçok sanat okulu öğrencisinin bol bol egzersiz yapmak ve el kaslarını resim yapmaya alıştırmak için tercih ettiği ilk eskiz defterleri bu markaya aittir. Rowney fabrikasının diğer bir ürünü ise suluboya setleri ve tekli suluboya seçenekleridir. Aquafine suluboya setleri orta düzey ressamlar için idealdir. Suluboya setlerine adını veren Aquafine suluboya blok defterler de soğuk baskı ve sıcak baskı seçenekleri ile orta düzey suluboya ressamları ve hobiciler için oldukça kullanışlı bir malzemedir. Rowney firması kağıt konusunda da oldukça uzmanlaşmış ve her türden sanatçının talep ettiği kaliteli kağıtları blok defterlere dönüştürerek oldukça kullanışlı hale getirmiştir. 

Söz edilmesi gereken diğer bir ürün grubu ise Daler Rowney fırça çeşitleridir. Bu markanın piyasada bulunan, yağlıboya, sulu boya, guaj boya, akrilik boya, sıvı mürekkep gibi birçok farklı uygulama yöntemi için kullanılan sanatsal fırça setleri ve fırça çeşitleri Karin Sanat online alışveriş mağazasının fırça bölümünde yer almaktadır. Yuvarlak fırça, yelpaze fırça, düz fırça, yandan kesik fırça, kedi dili fırça, samur fırça, zemin fırçası çeşitlerinin hepsinde Daler Rowney firmasının ergonomik ve zarif dizaynıyla üretilmiş ürünlerini denemenizi ve kaliteli bir resim deneyimi yaşamanızı öneririz.   

Yazının başında da belirttiğimiz gibi Daler Rowney yalnızca boya, fırça ve defter değil sanatın her alanında kullanılacak diğer sanat araç gereçleri ve yaratıcılığı artıracak birçok medium yardımcı malzemeyi de yıllar içerisinde çok geniş ürün portföyüne eklemiştir. Bu ürünler saymakla bitmez. Türkiye’de ise Karin Sanat, yalnızca modern sanat dallarında değil geleneksel Türk ve İslam sanatları alanında çalışanların da birçok projesinde kullandığı türden Daler Rowney yardımcı malzemeleri piyasaya sunmaktadır.

Arap zamkı ve öküz ödü gibi ebru sanatında ve suluboya çalışmalarında kullanılan yardımcı malzemeler Daler Rowney kalitesiyle, sağlam ve kaliteli şişelerde üretilmiştir. Bunların yanında kokusuz tiner çeşitleri, dekopaj medium yardımcı, keten yağı, gesso, primerler, astarlar ve maskeleme sıvısı gibi birçok medium çeşidine de Karin sanat güvencesiyle bir tıkla satın alabilirsiniz. Tüm bu yardımcı malzemeler boyanın yoğunluğunu, parlaklığını ve resim yüzeyi üzerinde tutuculuğunu arttırarak, farklı tür sanat projeleri yapmak için sınırların dışına çıkabilmenizi sağlar. 

Son olarak Daler Rowney markasının çocuklar ve yeni başlayanlar için geliştirdiği uygun fiyatlı Simply suluboya setleri de okullar başlarken çocuklarınız için oldukça güzel bir hediye olacaktır. Tüp suluboya seti olarak sunulan bu setler, tüp içinde bulunduklarından kolaylıkla palet üzerine sıkılarak kullanılabilir. Tüp suluboya çeşitleri özellikle temiz ve rahat kullanımı ile bilinirler. Toksik maddeler içermediğinden evlatlarınızın güven içinde resim yapmasını bu setler sayesinde temin etmiş olursunuz. Bu markanın ürünlerini ve daha birçok sanat malzemesini denemek ve harika sanat eserleri ortaya çıkarmak için Karin Sanat, hızlı müşteri hizmetleri, hızlı kargo imkanı ve uygun ödeme koşulları ile sanatçıların ve güzel sanatlar öğrencilerinin en doğru adresidir. 
 

 

1 2 3 ... 10 >
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR