Arches Ürünleri

Arches orta çağlara kadar geri giden bir kağıt üretme geleneğine sahip, yalnızca bu üretim alanında faaliyet göstermeye odaklandığından zaman içerisinde mükemmeliyetin ve kalitenin adı haline gelmiş bir Fransız sanatsal kağıt üreticisi firmadır. 15. yüzyılın sonlarından beri birçok ünlü ressama kağıt tedarikinde bulunmuş bu firmanın kökenleri, Fransa’nın Epinal şehrinde kurulan ve su değirmeni ile çalışan kağıt üretme atölyesine dayanmaktadır. Böylesine eski bir geçmiş nesilden nesile kağıt üretmenin sırlarını Arches güvencesiyle aktarmış ve günümüze kadar ününü korumuştur. 

Avrupa sanat tarihine ve kültürel hayatına damga vuran birçok eser Arches kağıtlar üzerine yazılmıştır. Örneğin, Alman ressam Dürer’in illüstrasyonlarını yaptığı ünlü Nürnberg Kronikleri kitabı bu kağıtlara yazılarak, Gutenberg’in icat ettiği matbaa ile çoğaltılmıştır. Voltaire gibi ünlü bir aydınlanma filozofunun tüm eserleri 1775 yılında yine Arches kalitesi ile basılmış ve bu büyük filozofun eserlerine hayat vermiştir. Arches kağıtları bu geçmişin büyüsünü sizin de çalışma masanıza getiriyor. 

Neden Arches ürünlerini tercih etmelisiniz?

Sanat dünyasında kullanılan ürünlerin birçoğunu aynı anda üreten çok büyük markalar vardır. Ancak kimi markalar ise sanatsal malzemeler alanında yalnızca bir alana odaklanarak o alanda ustalaşır ve bu özel sahada kendini kanıtlarlar. Arches premium art papers başlığıyla bu alandaki uzmanlığını ortaya koyan ve sanat alanında kullanılan kağıtların en iyilerini imal ettiğini anlatan bir isme sahiptir. Bu isme layık olma çabasının getirdiği sorumlulukla ham maddelerin en kalitelilerini en doğru yöntemlerle bir araya getirerek, kalıcılık, solmazlık, ışığa dayanıklılık ve boyayı emme ve tutma kapasitesi gibi birçok kriter açısından son derece etkileyici bir seviyeye ulaşmıştır. 

Bu nedenle, resim sanatında ilerledikçe ve kalıcı eserler bırakmak istiyorsanız diğer sanat malzemeleri ve araç gereçlerinde olduğu gibi kullanacağınız resim yüzeyi seçiminde de dikkatli olmalısınız. kaliteli bir resim yüzeyi bir resim eserini çok uzun yıllar canlılığından ödün vermeden gelecek nesillere aktaracak seviyede boyaları bünyesinde barındırabilir. İşte bu amaca uygun en üst düzey kalite suluboya kağıdı, yağlı boya kağıdı, pastel kağıdı ve diğer kağıt resim yüzeyleri için Arches markasını tercih ederek sanatınızı bir üst seviyeye çıkarabilirsiniz. 

Arches suluboya kağıtları fiyatları kalitesi düşünüldüğünde oldukça bütçe dostudur. Ayrıca sulu boya yapmak için tek tek kağıt almayı tercih etmeyip, özellikle de bolca egzersiz yapmak isteyenler suluboya blok defter çeşitlerine göz atmalıdır. Bu bloklar sayesinde yalnızca bir defterde birçok çalışma yapabilir ve hatta bir kağıdın iki yüzüne de suluboya çalışması icra edebilirsiniz. Bu tip blok defterlerin diğer bir avantajı ise çok sayıda çalışmanızı bir blok içerisinde muhafaza ederek istediğiniz yere kolayca taşıyabilme imkanı sağlamasıdır. Suluboya kağıtlarını ayrı ayrı satın almanın en büyük avantajı ise farklı renkte ve dokuda olanları özgürce seçerek projenize özel ürünü edinebilmektir. 

Dünyaca ünlü Arches markasının sanat branşlarının birçoğu için ürettiği farklı türde üst düzey kalite kağıtlar vardır. Ancak ülkemizde en çok tercih edilen Arches çeşitleri suluboya kağıtları ve suluboya defterleri ve bloklarıdır. Bunların dışında yine Arches eskiz defteri de favori ürünler arasındadır. Bu ürünle karakalem çalışmalarınızı daha bir keyifle ve kalemin daha kolay kullanılabildiği bir zemin üzerinde gerçekleştirmiş olursunuz. Arches sketchbook sevdiklerinize ya da sanat başlayacak öğrenci yakınlarınıza alınabilecek çok güzel bir hediye olabilir. Bu defter sayesinde sanat çalışmalarına keyifli bir giriş yapılabilir. Her sanatçı ve sanatçı adayı en güzel resimleri yapabilmek ve yaratıcılıklarını ortaya koyabilmek için Arches kalitesinde sanat araç gereçlerini hak eder. Sketchbooklar ise her stüdyoda ve çalışma masasında bulunan, bir sanatçının her zaman elinin altında olması gereken en temel malzemelerden biridir.  

Karin Sanat online alışveriş mağazamızdan her türlü sanat ve hobi projelerinizin gerektireceği tüm sanat malzemelerini farklı renk, ebat, tür ve kalite çeşitleriyle birlikte edinebilirsiniz. Bu geniş ürün gamı sayesinde birçok farklı mağazayı ziyaret etmeden sepetinize ihtiyacınız olan her türlü ürünü doldurup tek kargoda kapınıza getirebilirsiniz. Ana kategorilerimizden biri olan kağıt bölümünde birçok diğer markanın yanı sıra Arches firmasının ürettiği soğuk baskı ve sıcak baskı 300 gram suluboya kağıdı seçeneklerine ulaşabilirsiniz. Ayrıca bu ürünlerin farklı kağıt gramajı çeşitlerine de bir tıkla ulaşabilir ve Karin Sanat hızlı ödeme ve sipariş seçeneklerinin avantajından istifade edebilirsiniz. 

Modern sanat dünyasında halen birçok sanat elçisi bulanan Arches gibi harika kağıtlar üreten bir marka ile kendinizi ve sanatsever dostlarınızı sevindirin. Yüksek kalitede suluboya resim yapmanın benzersiz deneyimi ve keyfini yaşamak için Arches suluboya kağıdı vazgeçilmez tercihiniz olarak çalışma masanızda her zaman yer almalıdır. Bugün Arches köklü geleneklerine dayanarak hala tüm sanatçılar için tartışmasız bir referans olmaya devam ediyor. Sanata yeni başlayanlar ve resim öğrencilerinin en doğru adresi olan Karin Sanat online mağazamıza tüm bu ürünleri daha iyi öğrenmek için hepinizi bekliyoruz.  

1
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR