Yelpaze

Fırçala

FGereçleri
FIRÇATemizleyiciler
HEDİYELİKFırçalar

Fırça Çeşitleri

Kaligrafi Malzemeleri

Kaligrafi sanatı İslam toplumlarında hat sanatı adı verilen sanatın Batıdaki adıdır. Kaligrafi Latin Hattı olarak da bilinir. Orantılı harf boyutları, geometrik simetri anlayışı, harf boşluklarının eşit olması gibi teknik detaylar estetik bir kaligrafi eseri ortaya çıkarmak için önemli kurallardır. Başlangıç seviye güzel yazı sanatçıları için kaligrafi yazısı yazmak hat sanatına göre daha kolay olduğundan uygun olacaktır. Karin Sanat internet alışveriş mağazası kaligrafi setleri, uçları, kaligrafi mürekkebi, sapları, markörleri, kağıtları ve defterleri farklı ebat ve seçeneklerde sunduğu gibi kaligarfi severlerin vazgeçilmezi haline gelen Schmincke guaj boyalarını da kaligarafi malzemeleri bölümünde sunmaktadır. Schmincke Kaligrafi Guaj Boya 20 ml. serisi, canlı ve yaratıcı kaligrafi deneyimlerine uygun birçok farklı renk seçeneğini içerir.

Kaligrafi sanatı genelde bu işe özel üretilmiş kaligrafi kalemi ile icra edilir. Farklı uç seçenekleriyle Artline Ergoline ve Kohi Noor marka kaligrafi kalemleri online mağazamızın kaligrafi bölümünde mevcuttur. Ayrıca Brause Bandzug marka divit kalemler ve kaligrafi uçları da birçok kaligrafi sanatçısının tercihidir. En güzel ve estetik tarzda kaligrafi harfleri bu kalemler ve uçlar sayesinde yaratılır. Eğer divit uçlarını kullanacaksanız iyi bir kaligrafi mürekkebi tercihi sanatınızı üst seviyeye taşıyacaktır. Schmicnke Aero Color bu konuda çok tercih edilen, renk seçeneği oldukça geniş olan, çok kaliteli bir üründür. Yine kaligrafi mürekkebi olarak J. Herbin mürekkepler kaliteli ve tercih edilen bir üründür. Kaligrafi yazıları kendi saf ve sade halleriyle bile birer sanat eseridirler. İyi bir kaligrafi yazısı güzelce çerçevelendiğinde evlerin duvarlarını süsleyecek bir sanat materyaline dönüşür. Kaligrafi kurslarına başlayanlar için kaligrafi alfabelerini incelemek göz alışkanlığı açısından faydalı olacaktır.

Kaligrafi malzemeleri içerisinde en önemlilerinden biri kaligrafi kağıdıdır. İyi bir kaligrafi defteri yazı yazıldığında mürekkebi en ideal şekilde tutar ve dağıtmaz. Kaligrafi sanatı ile seramik ya da plastikten imal edilen tabaklar üzerine de yazı yazmak mümkündür. Kaligrafi en temelde bir süsleme sanatı olduğundan başka sanat eserleri kaligrafi yazısı ile süslenebilir. Kaligrafi harfleri nasıl yazılır sorusunu merak eden ve bir hobi olarak kaligrafi sanatına başlamak isteyen sanatseverler için Karin Kaligrafi başlangıç seti ideal bir settir. Aynı zamanda Zig italik kaligrafi seti de italik yazmayı sevenler için çok güzel bir alternatiftir. Karin Sanat online sanat malzemeleri mağazamızın kitaplar kategorisinden kaligrafi kitapları edinerek bu güzel sanata hemen başlayabilirsiniz. Bu kitaplar da örnek kaligrafi harfleri, kaligrafi yazı örnekleri, kaligrafi harfleri alfabesi gibi bu sanat dair her şeyi bulabilirsiniz.

 

1 2 3 ... 12 >
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR