Kuretake Zig Ürünleri


Kuretake Zig belki de dünyanın en çok bilinen ve kaliteli kalemler konusunda en çok rağbet edilen sanat ve hobi markalarından biridir. 1902 yılında Japonya'da Japonların ünlü mürekkebi sumi çeşitlerini üreterek ticaret dünyasına atılan Kuretake sonraki dönemde bu kaliteli mürekkeplerin hangi kalemler yoluyla sanatsal yüzeye aktarılacağı üzerinde uzmanlaştı ve Zig markasıyla bu alana girdi. Zig kalem çeşitleri her biri kendi alanının en gözde ürünleri haline geldi. Yine bu ürün kategorisinde Kuretake sektördeki en yenilikçi ürünleri icat ederek birçok ilke imza attı. 

Özellikle 1960’lı yıllardan sonra mürekkepli kalemleri ve marker çeşitleri ile ön plana çıkan Zig, kalıcılığı, dayanıklılığı, üst düzey mürekkep kalitesi ve ergonomik dizayna sahip kullanım kolaylığı sağlayan modelleri ile birçok sanat ve hobi branşının vazgeçilmezi haline dönüştü. Kaligrafi sanatçıları ve tasarım dünyasının bütün alt dallarında yaratıcı fikirleri hayata geçirmenin en kolay yollarından biri bu Zig kalem çeşitleridir.

Kuretake Zig Ürünlerini Neden Tercih Etmelisiniz? 

Kuretake Zig mürekkep çeşitleri ve her türlü kalem alanında uzmanlaşmıştır. Özellikle Zig markasının yaratılmasıyla keçeli kalem, fine liner, fırça uçlu kalem çeşitleri alanında eşsiz bir konuma ulaşmıştır. Bu tip sanatsal malzemeleri sıklıkla kullanan anime sanatçıları, karikatüristler, moda tasarımcıları, grafik tasarımcıları ve çok geniş bir faaliyet alanına sahip sanatsal hobi alanında birçok farklı türden sanatsal uğraşı olan insanlar Zig markasının ürünlerini her zaman çalışma masalarında bulundurmayı tercih etmişlerdir. 

Kuretake Zig ürünlerini kullandığınızda mürekkebin kalıcılığı, kalemlerin kullanım kolaylığı ve sağlamlığı, fırça uçlu kalemlerin esnekliği ve mürekkep sızdırmama özellikleri gibi bir sanat malzemesinden beklenen bütün özelliklerinizi tek bir ürünle karşılamış olursunuz. Bu nedenle, özellikle uygulama esnasında renkler canlılıklarını korur ve yıllar boyu özelliklerini kaybetmez. Zig fırça uçlu kalemler ve marker çeşitleri tüm bu nedenlerle özellikle bu ürünler ile çalışan sanatçıların en başta gelen tercihlerinden biri olmalıdır. 

Karin Sanat Kuretake Zig marka sanat araç gereçlerini de Türkiye piyasasının ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak ürün portföyüne almış, uygun fiyat seçenekleri, hızlı ödeme ve hızlı kargo imkanları ile sanatçılar, amatörler ve sanat öğrencilerinin ilgisine sunmuştur. Yalnızca Kuretake Zig fırça uçlu marker, çift uçlu brush pen, kaligrafi kalemi, çizim kalemi, çift uçlu yaldızlı davetiye kalemi, Kurecolor grafik markörü, painty boya markörü, watercolor su fırçası, kumaş kalemi çeşitleri, metalik brush pen modelleri gibi Zig’in tüm dünyada sıklıkla kullanılan yazım ve çizim araç gereçlerini değil, yine bu markaya ait mürekkepler, pigment sulu boya setleri, 6 veya 12’li fırça uçlu kalem setleri, kaligrafi eğitim kitapçığı, manga brush seti, Gansai Tambi suluboya çeşitleri ve sulu boya setleri gibi çok farklı sanatsal aktivite ve projelerde kullanılabilecek ürünlerin hepsini Karin Sanat ayrıcalığı ile ayağınıza getiriyoruz.

Zig marka sanatsal kalem çeşitlerini özellikle kaligrafi sanatıyla ilgilenen ya da bu sanata yeni başlayanlarla şiddetle tavsiye ederiz. Bu kalemlerin kalitesi ve kullanım rahatlığı sayesinde hem farklı yazı stillerinde kendinizi geliştirebilirsiniz hem de farklı kağıtlar üzerinde bile zahmetsizce yazı yazmanın keyfini yaşarsınız. Zig mürekkepleri bu markanın hazneli keçeli kalemlerini tekrar tekrar doldurup güvenle kullanmak için kullanabilirsiniz. Bu mürekkepler üst düzey pigmentlere ve doğru kıvama sahip olduğundan yazı yazdığınız ya da resim yaptığınız kağıt üzerine uygun bir şekilde işler ve kalıcı sonuçlar verirler.

Zig ürünlerinin kumaş kalemleri ile de evdeki kumaşlarınız üzerinde rötuş yapabilir ya da çamaşır suyu nedeniyle beyazlamış kıyafetlerinizi bu kumaş boyaları ile eski haline döndürebilirsiniz. Bu noktada şunu da belirtmek gerekir ki özellikle son dönemde üzerinde sanatsal çalışmalar yapılacak yüzey çeşitleri oldukça genişlemiş ve farklı sanat alanlarından profesyonel birçok sanatçının ilgi alanına girmiştir. Chalk board, karton, kalın dokulu kağıtlar, plastik zeminler, ahşap zeminler ya da cam, seramik yüzeyler gibi çok fazla sayıda zemin üzerine uygulama yapmak için bu zeminlerin özelliklerine uygun şekilde geliştirilmiş mürekkepler ve kalemler Zig markasının üzerine yatırım yaptığı ve kendini oldukça geliştirdiği bir alandır. 

Bu markanın farklı kalem türlerinde farklı mürekkep seçenekleri de mevcuttur. Örneğin akrilik bazlı mürekkep ile doldurulmuş marker çeşitleri de akrilik boya ile çalışmayı seven sanatçılar için markör kategorisinde bulunur. Tüm bunların yanında yardımcı malzeme alanında da Zig’in farklı tür, ebat ve çeşitte ürünleri bulunmaktadır. Doldurulabilir fırça uçlu kalemler, mürekkep karıştırmak için plastik blender, Sumi ink cam kavanoz mürekkep çeşitleri ve bu serinin farklı renkleri, suluboya mürekkeplerine uygun hazneli suluboya fırça kalem gibi ürünler bu kategoriden ürünlerdir. Karin Sanat zengin ürün gamı sayesinde yalnızca resim sanatının ana branşlarında çalışan öğrenci ve profesyonelleri değil, tasarım, manga, karikatür, anime gibi alanlarda çizim ve boyama yapan ya da hobi olarak bu alanlara ilgi duyanların da ihtiyaçlarını düşünerek farklı sanat araçlarını da her zaman bünyesinde bulundurmayı amaç edinmiştir.  
 

1 2 3 ... 12 >
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR