Moorman Ürünleri

Royal Moorman sanatsal kağıt ve paspartu üretimiyle ön plana çıkmış bir kağıt üreticisidir. 1912’de kurulan bu firma 100 yıllık bir kalite, yenilik ve gelişme hikayesine sahiptir. Moorman Karton firması sanat alanında kullanılan birçok farklı ebat, kalınlık ve renkte kağıdı üst düzey kalite ile üretmektedir. 

Bu markanın ürünlerinde en çok tercih edilenler paspartu kağıtları ve aharlı asitsiz kağıt çeşitlerine Karin Sanat kağıt kategorisinden ulaşabilirsiniz. Bu kağıtları yalnızca tek tek değil 4’lü paketler halinde de satın alabilirsiniz. Aharlı kağıtlar, tezhip ve hat sanatında yapılan işlemleri daha kolay hale getirdiği gibi aharlama işlemi kağıdın ömrünü uzatır ve dolayısıyla sanat eserinin de kalıcılığını arttırır. 

Neden Moorman Paspartu Kağıtlarını Tercih Etmelisiniz?

Birçok sanat eseri duvara asılarak bir tablo içerisinde sergilenebilir. Ancak bu işlemi yaparken eserin daha ön planda ve şık gözükmesi için paspartu kartonlar çerçevenin içinde resmin kenarlarını çevreyeleyecek şekilde yerleştirilirler. Bu sayede, sergilenen eserin özellikleri dışarıdan bakıldığında daha iyi seçilebilir. Buna derinlikli çerçeve de denir. Moorman paspartu çeşitleri ise ideal kalınlık ve kalitede bulunduğundan özellikle uzun yıllar boyu değişmeden, sağlam bir şekilde kalmasını istediğiniz eserleriniz için bu ürünü kullanmanızı öneririz. Bu noktada belirtmek gerekir ki paspartu kartonları kullanıldığı çerçeve içinde resmin yapıldığı kağıdın kenarlarını ya da saçaklı kısımlarını gizleyerek, çerçeve ile eserin bütünlüklü ve düzgün şekilde görünmesini sağlar. 

Paspartu kenar dekoru özellikle suluboya resim yapanların tercih ettiği bir sanatsal kağıt türüdür. Bu özel kağıt türü yalnızca karton şeklinde değil kimi zaman kadife ve kumaş benzeri malzemelerden de imal edilir. Ancak Moorman kağıt ve karton hakkındaki engin deneyimi ve bu özellikle yalnızca bu alanda yoğunlaşan bir firma olması nedeniyle en üst düzey kalite özel kullanımlı kağıtları üretir. Moorman ayrıca isteğe ve müşterilerinin ihtiyaçlarına göre farklı şekil ve formlarda kağıtlar imal etmektedir. 

Karin Sanat online satış mağazası son derece geniş bir ürün portföyünü bünyesinde bulundurmaktadır. Kağıt kullanımı birçok sanat branşının ve bunların yanında hobi aktivitesinin temelinde yer alır. Bu nedenle, Karin Sanat yalnızca Türk markalarının değil dünyaca ünlü firmaların da bu alanda ortaya çıkardıkları sanatsal malzemeleri değerli sanatseverlerin hizmetine sunmaktadır. Moorman paspartular dışında üzerinde hem modern hem de geleneksel sanatların rahatlıkla icra edilebileceği ve asitsiz olması nedeniyle uzun yıllar boyu fiziksel etkenlere dayanacak kalitede sonuç veren Moorman asitsiz aharlı kağıtlara ilgili kategroimizden ulaşarak haklarında detaylı bilgi alabilirsiniz. 
 

1
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR