Fine Tec Ürünleri

 

Finetec firması Finetec GmbH adıyla 2005 yılından beri Almanya merkezli bir aile şirketi olarak yalnızca en iyi ve saf malzemelerin kullanıldığı, yüksek kaliteli ve el yapımı metalik inci renkleri üretmektedir. Fine Tec Coliro Pearlcolors serisi inci parlaklığında metalik suluboyalar, kalitesi ile kısa zamanda tüm dünyada üne kavuşmuş ve sanat camiasında farklı şeyler denemek isteyenlerin ilgisini çekmiştir. Almanya kimya sanayi sanatsal boyalar alanında öncülüğünü metalik boyalar için de Finetec Coliro markasıyla göstermiş ve sanatçılara yeni ufuklar açmıştır.   

 

Metalik Suluboya Nedir?

 

Metalik renkler inci parlaklığı ve ışıl ışıl görüntüsüyle diğer pigmentlerden ayrılır. Bu pigmentler doğal bir parlaklığa sahip bazı metal özleri kullanılarak elde edilir ve mika pigmentleri olarak adlandırılar. Türkçe’de sedef pigmenti olarak da kullanırlar ve parlaklıkları yanar döner bir ışıltı olarak tarif edilir. Özel efekt yaratan metalik renk boyalar bu pigmentlere türüne göre farklı bağlayıcılar eklenerek meydana getirilir. Metalik suluboyalar da ekstra parlaklık ve özel bir efekt elde etmek isteyen suluboya ressamlarının tercihidir. Ayrıca metalik renk suluboyalar hobi sanatçıları tarafından da farklı yüzeyler üzerinde kullanılmaktadır. Son dönemde bir hobi sanatı olarak öne çıkan modern kaligrafi türü yazılarla uğraşanlar metalik suluboya setlerini yaygın bir şekilde kullanarak sulu boya kağıtları üzerine kaligrafi yaparlar.  

 

FineTec Suluboyaların Özellikleri Nelerdir?

 

Niçin metalik boya seçerken Finetec Coliro serisini tercih etmelisiniz? Elbette metalik inci parlaklığında özellikler gösteren birçok boya markası mevcuttur. Ancak Fintec metalik boyalar el yapımı olup doğal kuruma yöntemiyle kurutulmaktadır. Bu nedenle, tabletleri içinde dalgalı ve şık bir görünüme sahiptirler. Ayırca bu özel üretim süreci nedeniyle hiçbir Finetec tablet suluboya bir diğerinin aynısı değildir. Boya haznesine az miktarda su damlalıkla eklenerek kullanıma hazır hale getirilirler. Saf ve yoğun mika pigmentleri ile Arap zamkının karışımından oluşan bu suluboyalar, doğal olması nedeniyle sağlıklıdır ve hayvansal içeriğe sahip değildir. 

 

Karin Sanat son dönemde oldukça talep gören birçok metalik suluboya çeşidinin yanı sıra Finetec Coliro serisini de Türkiye’de satışa sunmuştur. Bu serinin 23 ml. ve 30 ml. lik tabletlerden oluşan 6 farklı renge sahip setlerine resim ana kategorisi altından suluboya ve metalik suluboya seçeneklerine tıklayarak ulaşabilirsiniz. Bu renkler içerisinde inci renkleri opak renklerdir, ancak aynı zamanda beyaz kağıt üzerinde görülmesi zor olan, koyu kağıt üzerinde ise neredeyse sihirli bir şekilde en parlak renklerde görülebilen pırıltılı inci renkler de bulunmaktadır. Pırıltılı inci renklerini resimlerinize göz alıcı vurgular eklemek ve mevcut resimlerinize canlılık kazandırmak için de kullanabilirsiniz.

 

Bu kategorimizden ayrıca FineTec markasının en çok tercih edilen altın yaldızlı boyasını tek tablet olarak da edinebilirsiniz. Bu yaldız boya hat ve tezhip sanatında da sıklıkla kullanılmaktadır. Yine Finetec Coliro Plastik Boş 30 mm 6 renk için suluboya kutusu ürününü de bu bölümde bulabilir hem Finetec suluboyalar hem de diğer suluboyalarınız için kullanabilirsiniz. Bu suluboya kutusu kapaklı olduğu için boyalarınızı toz, güneş ışığı ve nem gibi etkenlerden de koruyacaktır. Karin Sanat ile hayatınıza renk katın!


 
1
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR