Çizim Defteri / Sketchbook

Çizim ya da karakalem çalışmalarını yapmak iyi bir çizim kalemi gerektirdiği gibi bu doğal malzemenin resim yüzeyinde en güzel şekilde dağılması ve ışıl ışıl bir görünüme sahip olabilmesi için iyi bir çizim defteri ya da sketchbook gibi resim malzemelerine de ihtiyaç duyar.

 

Çizim Kağıdı & Sketchbook Çeşitleri

Karakalem ve eskizler bağımsız bir çizim kağıdı üzerine yapılabildiği gibi birçok resim öğrencisi çizim defteri kullanarak bu işi daha kolay hale getirirler. Kareli çizim kağıdı daha çok teknik çizimlerde kullanılır. Aynı zamanda bu tip kağıtlar yeni başlayanların kağıdı bölümlere ayırarak daha kolay eskiz ve taslak yapabilmelerine de yardımcı olur.

 

Karakalem çizim kağıtları kalemlerin içeriğindeki karbonun yüzeye daha kolay yayılmasını sağlamaya yönelik kağıtlardır. Bu tip kaliteli kağıtlardan üretilmiş çizim defterleri resim öğrencileri ve profesyonel ressamların vazgeçilmezidir. Bu resim malzemesi sayesinde defteri her yere götürerek ilham geldiği anda kafanızdaki plana kağıda dökebilirsiniz. Ayrıca birçok çalışmanızı aynı deftere kaydederek kaybolmasını da engellemiş olursunuz.

 

Çizim Kağıdı & Sketchbook Markaları - Nasıl Seçilir?

Kohi Noor, Hahnemülle, Clairefontaine, Arches ve Canson gibi dünyaca ünlü çizim defterleri markalarının A4 başta olmak üzere farklı boyutlarda ve dokularda sketchbook ve defterlerini Karin Sanat’tan edinebilirsiniz. Kağıt dokuları grenli, pürüzlü, pürüzsüz, sıcak ve soğuk baskı gibi farklı türlere ayrılır. Yapacağınız resim ya da eskiz türüne göre bu farklı kağıtlardan seçmek yerinde olacaktır.

 

Diğer resim ve sanat malzemeleri ve yardımcı malzemelerde olduğu gibi eskiz defteri için de sanatın en doğru adresi Karin Sanat en uygun fiyat seçenekleri ve hızlı kargo avantajıyla evinize kadar geliyor. Resim defterlerinin birçok çeşidini bir arada bulabileceğiniz Karin Sanat Kağıt & Defter & Blok kategorisi siz değerli müşterilerimize en güvenilir alışveriş imkanını sunar.

1 2 3 ... 8 >
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR