Liquitex Ürünleri

Liquitex akrilik boyalarının hikayesi 1955 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nin Ohio eyaletinin Cincinnati şehrinde başlamıştır. Boya, pigment ve bağlayıcı alanında ünlü bir kimyacı olan Henry Levison Liquitex çatısı altında piyasada kullanılabilir ilk su bazlı sanatsal akrilik boyayı geliştirmiştir. Bundan önceki dönemde akrilik boyalar solvent çözücü bazlı artist boyalar olarak üretiliyordu. Liquitex ise Cincinnati fabrikasında su bazlı akrilik boya çeşitlerini ilk defa üretip sonrasında geliştirerek bu alanda çığır açmıştır. Dolayısıyla bu markanın akrilik sanat dünyasının kapılarını açtığını söyleyebiliriz.

Liquitex 1960’lı yıllarda ise yağlı boya kıvamında yüksek viskoziteye sahip üst düzey akrilik serileri geliştirdi. Bu boyalar, ışığa dayanıklılık, bitişlerin standart olması ve kolay uygulanabilirlik gibi özelliklerin hepsi açısından A sınıfı kaliteye sahiptir. Elbette Liquitex tüm bu boyalarla birlikte kullanılarak akrilik resim yapma işlemine birçok yenilik ve farklılık getiren yardımcı malzemeleri de geliştirerek piyasaya sürmüştür. Öte taraftan, sanat eğitimi, akrilik resim tekniği eğitimi gibi konularda da projeler geliştirdi ve üniversiteler ile birlikte çalıştı. Liquitex diğer ürünlerinin yanı sıra akrilik resim tekniği ile ilgilenen amatör ve profesyonel ressamların ilgi odağı haline dönüşmüş ve dünyada bu alanda en bilinen markalar arasına girmiştir. bu alanda hem daha kıvamlı hem daha sıvı olan tüm çeşitleri çok uzun yıllardır istikrarlı bir şekilde piyasaya sunmaya devam etmektedir. 

Neden Liquitex ürünlerini tercih etmelisiniz? 

Boya üretimi oldukça ciddi bir konudur ve birçok önemli aşaması bulunur. Tüm bu aşamalarda titiz bir üretim süreci, iyi bir planlama ve kaliteli hammaddeler gerektirir. Ayrıca boyalar ile karıştırılabilen medium çeşitlerinin de kaliteli olması, uygulama sırasında ve sonrasında verimli sonuçlar elde etmek için elzemdir. Dolayısıyla özellikle çok önem verdiğiniz projelerinizin kalıcılığı ve canlı bir görünüme sahip olmasını istiyorsanız iyi resim yüzeylerinin yanı sıra boyalarınızı da özenle seçmelisiniz. Liquitex üretim kalitesi anlamında kendini kanıtlamış ve 70 seneye yakın bir maziye dayanan deneyimi ile sanat projelerinizde sizi yarı yolda bırakmaz ve beklediğiniz sonuçları alma konusunda sizi tatmin eder.

Son dönemde sanat alanında oldukça yaratıcı yeni metodlar geliştirilmiş ve bu metodlara uygun yeni sanat malzemeleri, araç gereçleri ve edavatları da bu metodların takipçilerinin ihtiyaçlarına göre tasarlanmıştır. Liquitex son yıllarda oldukça rağbet gören tüm bu yeni alanlarda yeni ürünler geliştirmeyi ve sanat alanında gerçekleşen yenilikleri takip etmeyi ilke edinmiştir.  

Liquitex Sprey Boyaları ve Özellikleri

Karin Sanat dünya devi sanat malzemeleri markalarını uygun fiyat seçenekleri, uygun ödeme koşulları ve hızlı kargo avantajlarıyla mağazasında satışa sunmuştur. Liquitex bu ünlü markalardan biridir. Türkiye’de Liquitex firmasının en çok tercih edilen ve talep edilen ürünlerinin başında Liquitex sprey boyaları gelir. Bu sprey boyalar sızdırma yapmaz, son derece canlı ve kalıcı renkler üretir. Bu boyalar ile duvarlara, tuvallere, kağıtlara, metal ve ahşap zeminler üzerine ve daha birçok farklı yüzey üzerinde boyama yapabilirsiniz. Az kokulu sprey boyalar ile hem iç alanlarda hem de dış alanlarda sanat yapmanın keyfini yaşayabilirsiniz. oldukça kalıcı, ışığa dayanıklı, pigment oranı yüksek bu boyalar metal tüpler içerisinde satılmaktadır. Sprey uçları oldukça kalitelidir ve optimum miktarda boyayı sprey olarak uygulama imkanı tanırlar. bu serinin tüm renklerini Karin Sanat çevrimiçi mağazamızdan edinebilirsiniz. 

Liquitex önceden de belirttiğimiz gibi akrilik boya yardımcıları ve mediumları alanında da kalitenin ve istikrarın adıdır. Karin Sanat birçok Liquitex yardımcı malzemelerini bünyesinde bulundurmaktadır. Örneğin, akrilik tekniğinde sıklıkla kullanılan Luqitex pouring medium ya da akıtma yardımcısı, akrilik boyalar ile karışabilen ya da resim yapılacak yüzeye ekstra doku kazandırmak için kullanılan modelleme pastaları çeşitleri, akrilik boyaların kıvam, parlaklık ve şeffaflık özelliklerini arttıran süper ağır jel medium, boyama işlemi bittikten sonra sanat çalışmanızın ömrünü arttırmak ve dış etkenlerden korumak için gerekli parlak, yarı parlak ve mat vernik çeşitleri, resim yapmadan önce pürüzsüz ve düz bir yüzey elde etmek için kullanılan gesso astarının şeffaf ve normal beyaz olan seçenekleri ve parlaklık özelliği yüksek renklere matlık kazandırmak için akrilik boyalar ile karıştırılarak kullanılan mat medium gibi birçok yardımcı sanat malzemelerini de Karin Sanat yardımcı malzemeler kategorisinde görebilir ve ürünler hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz. 

Bu ürünlerin dışında Liquitex’in tüm ana renkleri içeren akrilik mürekkep bazlı 6’lı markör brush kalem setine de iligili kategorimizden ulaşabilirsiniz. Bu markör kalemlere sanat çalışmaları ve boyama gibi aktivitelerin yanı sıra tasarım, manga, anime, karikatür, moda tasarımı gibi görsel sanatların özel alanlarında eserler yaratmak için de başvurabilirsiniz. Liquitex spatül çeşitleri de özellikle heykel ve seramik sanatları alanında sıklıkla kullanılan ve sağlam yapıda olması nedeniyle çok tercih edilen spatül çeşitlerinden biridir. Karin Sanat hayalini kurduğunuz güzel sanat eserlerine ulaşmak için sizleri sanat dünyasıyla tanıştırır ve kendi yolunuzu çizmenizi sağlar.   
 

1 2 >
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR