Pilot Paralel Pen Nedir?

Pilot paralel kalem ya da diğer adıyla pilot paralel pen olarak bilinen bu kalemler; doldurulabilir, kartuşu değiştirilebilir ve temizlenebilir özellikte kaligrafi kalemleridir. Kaligrafi ile uğraşanların en çok tercih ettiği bu sanat malzemesinin birçok çeşidi bulunmaktadır.

 

Peki, neden pilot parallel pen tercih etmelisiniz? Bu hat kalemleri özellikle kaligrafi sanatına yeni başlayanların deneysel uygulamalarını yapmaları için oldukça idealdir. Mürekkebin kontrollü bir şekilde kağıda ya da diğer yüzeylere aktarılması bu kalemler ile divit ile olduğundan daha kolaydır. Bunun yanında, profesyonel kaligrafi sanatçıları ve hattatlar da farklı yüzeylerde bu kalemleri kullanırlar. Kartuşları yenilenebildiği için son derece pratik bir kullanım sunarlar. Aynı zamanda kolayca temizlenme ve yıkanma özelliklerine sahip üretilirler. Tüm bunların yanı sıra her renkten kalemi ve kartuşu piyasada bulmak da kolaydır. 

 

Pilot Paralel Pen Nasıl Temizlenir?

Bu yazı gereçlerinin kartuşu ve diğer parçalarının hepsi çıkartılıp ılık bir suda yıkanarak temizlenebilir. Ilık suya az miktarda sıvı sabun eklenerek daha inatçı lekeleri temizlemek de mümkündür. Kalemin ucunu yumuşak bir bez ya da peçeteyle silmek uç yapısını bozmamak açısından önemlidir. Vidalı yapısı sayesinde kolayca döndürülerek açılan kalemin içinden çıkan haznesi ve demir ucu suda yıkandığında rahatça temizlenir.

 

Bir şırınga vasıtasıyla kartuşun içine mürekkep doldurulabileceği gibi uygun fiyatlı hazır mürekkep kartuşları satın alınarak da kaleme monte edilebilir. Mürekkep çalışma ortamını kirletebileceği için dikkatli bir şekilde temizleme işleminin yapılması masanızı kirletmemek açısından önemlidir. Pratik temizleme avantajı sayesinde evinizde, stüdyonuzda ya da tatilde bu kalemler yardımıyla yazım sanatının keyfini sürebilirsiniz. Kağıt, plastik ya da porselen malzemeler üzerinde yazı yazılabilmesi ise bu ürünün diğer bir avantajıdır. 

 

Pilot Paralel Kalem Çeşitleri Nelerdir? 

Kaligrafi kalemleri uçlarının incelik ve kalınlığına göre sınıflandırılır. Bunun dışında uç yapısı da farklılık gösterir. Bu yazım araçları 1.5 mm, 2.4 mm, 3.8 mm ve 6 mm şeklinde 4 farklı uç kalınlığına sahiptir. Düz uçlular ve yan kesik uçlular kaligrafi işlerinde en çok kullanılan türlerdir. Yan kesik uçlu kaligrafi kalemi farklı açılarda tutularak değişik kalınlıklarda çizgiler üretmeye yarar.

 

Uygun fiyatlı kartuşlar ve pilot paralel pen setler için Karin Sanat sanatseverlere avantajlı teklifler sunuyor. İdeal pilot paralel pen fiyatları ve pilot paralel set fiyatları için Karin Sanat online sanat malzemeleri mağazamızı ziyaret ediniz. 

1
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR