Toz Pigment Boya Nedir?

Boyalar en temelde pigmentler ve bağlaycıların birleştirilmesiyle imal edilir. Kullanılan pigmentin ve bağlayıcının kalitesi boyanın nihai kalitesini de belirler. Örneğin kaliteli bir toz pigment ile Arap zamkının birbirlerine yedirilerek iyice karıştırılması sonucu suluboya elde edilir. Yağlı boya da ise bağlayıcılar keten yağı, aspir yağı ya da ceviz yağı gibi yağ içeren hammaddelerden yapılır. Akrilik boyada ise bağlayıcı polimer yapıda sentetik malzemelerden elde edilir. Sonuç olarak toz pigment boya sanat alanında kullanılan boyaların hammaddesidir. Toz pigment boyalar resim sanatının birçok alanında kullanılmaktadır. 

 

Toz Pigment Boya Özellikleri Nelerdir?

Birçok ressam kendi atölyelerinde boyalarını kendileri yaparak ihtiyaçlarına göre bu boyaların özelliklerini ayarlar. Toz halinde bulunan pigment suda çözünmez. Dolayısıyla sudan daha farklı kimyasal özelliklere sahip bağlayıcılara ihtiyaç duyar. Pigment tozunun bağlayıcı içerisinde verimli bir şekilde çözünebilmesi için son derece ince çekilmesi ve boya hammaddesi olan pigmentten başka maddeler içermemesi elde edilecek boyanın kalitesi bakımından oldukça önemlidir. Elde edilecek boyanın hiçbir şekilde zehirli maddeler içermemesi için doğal pigmentler de tercih edilebilir.

 

Toz Pigment Boya Seçimi Nasıl Yapılır?

Bu boyaların kalitesi ince çekilmiş olması ve renklerinin parlaklığından anlaşılır. Karin markasının ürettiği kaliteli toz pigment boyalar ile ebru boyaları ve sulu boyaları istediğiniz oranlarda ayarlayarak üretebilirsiniz. Bu sayede daha kalıcı renkler ve resim yüzeyine iyi tutunabilen kalitede boyalar elde edebilirsiniz. Schmincke toz pigment boyalar Alman sanat endüstrisinin üst düzey teknolojisiyle üretilmiş doğal ve sentetik pigmentlerdir. Bu pigmentler ile daha profesyonel işler için çalışmanızın gerektirdiği kalite seviyesinde boyaları elde etmek mümkündür. Uzun yıllar canlılığını koruyan, kalıcı eserler için bu pigmentler oldukça idealdir. Ayrıca toz pigmentler ile pastel boyalar da üretmek oldukça kolaydır. 

 

Toz Pigment Boyalar Nasıl Uygulanır?

Bu boyalar ufak bir kap ya da kaseye eklenen bağlayıcıya pigmentlerin karıştırılması ve parmakla iyice yedirilerek ezilmesi yoluyla uygulanır. Parmak yerine yumuşak yuvarlak uçlu bir ezici de kullanılabilir. Yağlı boya yapmak için bu pigmentleri ihtiyacınıza göre yeterli miktarda keten yağı ile karıştırmak ve ezmek sonuca ulaşmanızı sağlayacaktır. Karin Sanat resim kategorisinde resim yapmak için ihtiyaç duyduğunuz bütün ana ve yardımcı malzemelerin yanı sıra evde rahatlıkla kendi boyalarınızı yapmak için kullanabileceğiniz toz pigment boyalar ve bağlayıcılara da ulaşabilirsiniz. 

 

Sanat alanına ilk adımlarını atmış çocuklar için de toz pigment boyalar aracılığıyla evde boya yaparak çocuklarınızın resim dalında ilerlemesini sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda bu yolla çocuklar boya yapımını öğrenmiş ve boya hammadelerini birinci elden kullanarak deneyimlemiş olurlar. Pigment boya fiyatları Karin Sanat online satış mağazasında her keseye uygun fiyatlarla siz değerli müşterilerimize sunulmuştur.

ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR