Eytzinger Ürünleri

 

Eytzinger dünyanın en ünlü altın varak ve sanatsal altın üreticilerinden biridir. Almanya’nın Nürnberg şehrindeki üretim tesislerinde 1867 yılından biri altın ve diğer bazı madenleri ezme işlemini uygulamakta ve altın varakın sanat alanında kullanılan her çeşidini üretmektedir. Eytzinger’in ürettiği son derece kaliteli altın varaklar, imitasyondan kaçınarak altının en saf haliyle muhteşem sanat eserleri yaratmak isteyen sanatçıların gözdesidir. bu altın varaklar defter halinde satıldığı gibi daha büyük rulolar halinde de Eytzinger tarafından üretilmektedir.

 

 

Eytzinger Altın Varaklarının Özellikleri Nelerdir? 

 

Eytzinger şirketi yüzyıllar boyunca el işçiliği ile dövülen ve 5000 yıllık bir geçmişi olan altın dövme işlemini daha hızlı, verimli ve standart bir şekilde gerçekleştirebilmek için üstün Alman teknolojisini kullanarak makine ile her yeri eşit kalınlık ve yoğunlukta olacak şekilde ezme yöntemini geliştirmiştir. Bu teknoloji sayesinde elde edilen altın varaklar transfer edildiği yüzeyde homojen ve her yönüyle aynı renk ve parlaklığa sahip bir yüzeye sahip olmuş olur. Aynı zamanda Eytzinger altın varakları homojenliği kadar saflığı ile de ön plana çıkar. 

 

Eytzinger’in usta çalışanları atölyelerinde yalnızca altın değil gümüş, bakır, platin ve paladyum metallerini de ezerek varak haline getirmekte ya da bu metallerin karışımından farklı renk ve özelliklerde varaklar üretebilmektedir. Üstün kalite, özenli çalışma ve 150 yılı aşkın deneyimin bir araya geldiği Eytzinger altın üretimi; varakların dayanıklılığı, kapatıcılığı, transfer yapılırken işlemin son derece kolay ve verimli olması gibi özellikleri nedeniyle tezhip sanatı ve diğer geleneksel sanatların icracıları tarafından birçok marka arasında ilk tercih olarak görülmektedir. 

 

Karin Sanat’ın Sunduğu Eytzinger Altın Varakları Nelerdir? 

 

Karin Sanat 2000 yılından beri Türkiye’de Eytzinger markasının dağıtımını sürdürmekte ve bu üst düzey kalite altın varakları yaprak veya ezilmiş halde sanatseverlerin hizmetine sunmaktadır. Eytzinger’in ülkemizde en çok talep edilen ürünlerini Almanya’dan ithal ederek Karin Sanat online mağazamızın altın varak ana kategorisi altındaki altın varak (yaprak altın) başlığı altında siz değerli sanatseverler ile buluşturuyoruz.

 

22 ayar altın yapraklar geleneksel Türk tezhip sanatında en sık tercih edilen altın varak çeşididir. Eytzinger 22 karat Sarı Altın Varak defteri bu kategoride en çok talep edilen ürünlerimizden biridir. Aynı zamanda 22 varak sarı altın yaprağının ezilerek elde edilmiş boya olarak kullanıma hazır halini de online mağazamızdan edinebilirsiniz. 

 

Bu 22 karat altın varak ve ezilmiş altın çeşidinin dışında altın varak bölümümüzde 12 ayar, 18 ayar, 23 ayar, 23.5 ayar, 24 ayar altın varak ve ezilmiş altın çeşitlerine de ulaşabilirsiniz. Altın varakların diğer bir özelliği ise farklı renklerde olmalarıdır. Karin Sanat sarı altının yanı sıra beyaz, yeşil ve kırmızı renkte altın varakları da online satış sitesi ürün portföyünde bulundurmaktadır. Tüm bunların dışında altın yerine yine değerli ve parlak bir metal olan paladium transfer varak defterini de bu kategorimizde bulabilirsiniz. 

 

Altın Varak Defterleri Kaç Sayfadır ve Ebatları Nelerdir? 

 

Altın varak defterlerinin ebatları da merak konusu olmaktadır. Eytzinger standart altın varak defterleri 25 sayfadan oluşur ve 8’e 8 cm ölçülerinde kare şeklindedir. Altın varakların karat değerleri altının parlaklığı ve saf görünümünü dolayısıyla da uygulama sonrası ortaya çıkacak sonucu etkiler. Ancak Eytzinger markasının altın varakları homojen bir görünüme sahip olmaları ve altın varağının yüzeyinin her yerinde eşit kalınlığa sahip olmasıyla diğer birçok altın varaktan ayrılır. Renk çeşitliliği, farklı karat değerleri, ezilmiş ya da varak halde olması gibi değişkenlere sahip sanatsal altın kullanımını, bu çeşitlerden projenize en uygun olanı seçerek yapabilir ve kendi ihtiyaçlarınız doğrultusunda kullanabilirsiniz.

 

Ezilmiş Altın Nedir?  


Ezilmiş ve toz boya haline getirilmiş altın varaklar geleneksel tezhib sanatında boya olarak kullanılmaktadır. bu ezilmiş altın varaklar, varakların bir cam kap içerisinde uzun bir süre Arap zamkı ile karıştırılıp parmak yardımıyla ezilmesi suretiyle elde edilir. Aynı zamanda su ile bekletilme gibi işlemlerden geçirilir. Bu tip ezilmiş altın tezhip fırçası ile tezhip kağıdına direk uygulanabilir. Bu yöntemle daha detay çalışmalar üzerinde incelikli bir şekilde altın tozları işlenmiş olur ve doğal altın görünümü, parlaklığı kolayca yansıtılır. Karin Sanat mahir ellerde ezilen Eytzinger Altın Varaklarını cam kaselerde ezilmiş altın olarak hazırlamakta ve uzun yıllardır piyasaya sürmektedir.
1
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR