Faber Castell Ürünleri

 

Faber Castell markası ürünlerle birçoğumuz okula başladığımız ilk günlerde tanışmışızdır. Faber Castell marka kalem ve silgiler ilkokul sıralarından beri hayatımızda yer etmiştir. Kaliteli kırtasiye ve sanat malzemeleri denilince akla ilk gelen ülke olan Almanya’nın bu güzide firması belki de dünyanın en çok tanınan ve en yaygın kullanılan ürünlere sahip kırtasiye markasıdır. Nürnberg’teki atölyelerinde 1761 yılında kalem üreterek işe başlayan Faber ailesi; geleneklerine bağlı, disiplinli ve özverili bir şirket geleneği yaratarak kırtasiye malzemeleri ve her türlü sanatsal kalem üretimi alanında tartışmasız bir kalite seviyesine ve global bir üne ulaşmıştır. 150 yılı aşkın bir kurumsallaşma ve uzmanlaşma, Faber markasının kaliteden ödün vermeden ürün gamını genişletmesini de sağlamıştır.

 

Neden Faber Castell ürünlerini tercih etmelisiniz? 

 

Faber Castell markası özellikle kalem alanında tüm dünyada standardı belirleyici ve kalem üretme konusunda yeniliklerin öncüsü olmuş bir sanatsal araç gereç üreticisidir. Günümüzde Faber Castell kalem çeşitleri yüzlerle anılan rakamlara ulaşmıştır. Yıllık yalnızca ahşap kurşun kalem üretimi 2.3 milyonu geçmektedir. Ayrıca Faber Castell kalem fiyatları tüm bu kalitesine ve çeşitliliğine rağmen her seviyeden bütçeye uygun seçenekler sunar. 

 

Faber Castell Kuru boya kalemi ve Faber Castell pastel boya kalemi setleri özellikle resim derslerinde öğrencilerin ve öğretmenlerin öncelikli tercihidir. Faber Castell niçin tercih edilmelidir sorusunun diğer bir cevabı ise şirketin çevreci girişimlere önem vermesi, ağaçlarını kendi yetiştirmesi ve ahşap ihtiyacını çevreci ilkelere göre yetiştirilen sürdürülebilir ormanlardan elde etmesidir. Son olarak Faber Castell ürünleri Alman sağlık standartlarında ve zehirli maddeler içermeyen materyallerle üretim yaptığından çocuklarınız güvenle bu çizim araç gereçlerini kullanabilir. 

 

Faber Castell Ürünlerinin Özellikleri Nelerdir ve Ürün Çeşitliliği Hangi Sanat Malzemelerini İçerir? 

 

Faber Castell serisi kalemler kırtasiye amaçlı, ilkokul öğrencilerine yönelik daha basit kalemlerden, teknik çizim ve sanatsal özel çizimler için gerekli profesyonel kalemlere kadar geniş bir yelpazede piyasada bulunmaktadır. Faber Castell uçlu kalem ve Faber Castell tükenmez kalemler en sık kullanılan Faber marka kırtasiye ürünleridir. Faber Castell kalemlerini seviyenize, ihtiyaçlarınıza ve çalıştığınız tekniklere uygun gelecek bir şekilde seçebilirsiniz. Yalnızca belirli bir resim tekniğine çalışan sanatçılar değil amatörler ve hobiseverler için de farklı kullanım alanlarına sahip birçok çeşit Faber Castell versatil kalem ve asetatlı kalemler Karin Sanat aracılığıyla evlerinize ulaştırılır. 

 

En ünlü ve en çok talep edilen ürünlerden biri olan Faber Castell Polychromos Kuru Boya Kalemi Seti artist seviye üst düzey pigmentasyona sahip bir seridir. Faber Castell Suluboya kalemleri de hem kuru hem de suluboya olarak kullanılabilmesi, tek tek ve set olarak da satılması nedeniyle birçok sanatseverin kalem kutusunda bulunurlar. bu suluboya kalemleri aquarell olarak da bilinirler. Faber Castell graphite dereceli çizim kalemlerinin her türüne çizim bölümümüzden ulaşabileceğiniz gibi mühendis ve mimarların ceplerinden eksik etmedikleri Faber Castell Teknik Çizim Kalemleri ve çeşitlerine de teknik çizim kalemi kategorimizden edinebilirsiniz. Faber Castell Sketch Set ise dereceli füzen çizim kalemlerinin en çok kullanılan numaralarını bir araya getirir. 

 

Faber Castell pastel boya kalemleri ve setleri canlı renkleri ve toksik madde içermeyen içeriği ile çocukların gözdesidir. Pastel boyalar çocuklar için boyama kitapları ve ilkokul resim defterleri üzerine resim yapabilmenin en keyifli yoludur. Faber Castell keçeli kalemler ve keçeli kalem setleri bir diğer çocukların favorisi sanat malzemesidir. Bu keçeli kalemler ile birçok farklı yüzeye resim yapmak ve yazı yazmak mümkündür. Faber Castell Fosforlu kalemler pratik amaçlarla birçok yüzeye yazı yazmada kullanılır. Metalik Marker olarak da adlandırılan geniş bir marker portföyü Faber serisinde bulunmaktadır. Çizim aksesuarları arasında oldukça ilgi gören diğer bir Faber Castell ürünü ise hamur silgidir. Hamur silgi ile çizim hatalarınızı kağıt üzerinde hiçbir iz kalmayacak şekilde temizleyebilirsiniz. 

 

Faber Castell Çizim Araç ve Gereçleri Nelerdir?

 

Elbette tüm dünyada olduğu gibi Faber Castell kurşun kalemler, versatil uçlu kalemler ve dereceli füzen kalemler gibi sanatsal alanda çizim yapanların kullandığı en temel yazım gereçleriyle ünlenmiş ve ülkemizde de çocuklara ve öğrencilere hitap eden ürünleriyle birlikte çizim alanında da adından söz ettirmiştir. Uzun yıllardır Türkiye piyasasında bulunan, kırtasiye ve sanat malzemeleri dükkanlarının gözdesi olan Faber Castell sketch set ve diğer kalem setlerini resim sanatının temeli olan eskiz çizimler için özenle üretmiştir. 

 

Faber Castell boyama çantası, plastik çantalı pastel boya ve aquarel metal kutu kalem seti gibi setler, şık kutularda, göz alıcı bir tasarımla ve sağlam materyallerden imal edilmiş malzemelerden yapıldığı için çocuklarınıza, öğrencilere, arkadaşlarınıza, sevdiklerinize, amatör hobisever ve resim öğrencilerine alabileceğiniz çok güzel hediyelerdir. Faber Castell’in tüm bu ürünlerinin yanı sıra sanat malzemelerinizi, araç ve gereçlerinizi, kalem ve silgilerinizi koyabilceğiniz, kutular, çantalar, proje çantaları ve kalemlikler gibi ürünleri de Türkiye’nin en güvenilir sanat malzemeleri markası Karin Sanat’ın online alışveriş mağazasında bulunmaktadır. Faber Castell kalitesi Karin Sanat sayesinde yalnızca bir tık uzağınızda!

 

1 2 3 ... 11 >
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR