Teknik Resim Kağıdı

Teknik resim kağıtları çizim işlerinde çok amaçlı kullanılan kağıtların geneline verilen isimdir. Teknik resim kağıdı A4 boyutunda olabildiği gibi farklı ebatlar ile de piyasaya sürülmüştür. Teknik resim kağıdının birçok çeşidi bulunmaktadır. Teknik resim kağıdının kalitesi ve özellikleri yapılan teknik çizimin kalitesinde oldukça etkili olduğundan, amaca göre teknik çizim kağıdı seçmek önemlidir.

 

Bu nedenle Karin Sanat sanatseverler ve hobi çalışmaları yapan amatörler için geniş bir teknik kağıt ürün portföyünü sanat malzemeleri alışveriş sitesinde kağıt-defter-blok kategorisinde bulundurmaktadır.

 

Teknik Resim Kağıdı Çeşitleri & Kullanım Alanları

Teknik resim kağıtları mimarlık ve mühendislik alanlarında endüstriyel çizim amaçlı kullanılmakla birlikte sanat alanlarında yapılan çizimler için de idealdir. Bu kağıtlar teknik çizimin gerektirdiği gibi saydam, yarı saydam ve opak olabilmekte ve rulo olarak ya da tek tek satılabilmektedir. Aynı zamanda pürüzlü, pürüzsüz ve yağlı seçenekleri bulunduğu gibi A4 dışındaki farklı ebatlarda olanları da piyasada bulunmaktadır.

 

En Ucuz Teknik Resim Kağıdı Nereden Alınır?

Karin Sanat teknik resim kağıtlarının tüm bu çeşitliliğine uygun bir ürün sepeti geliştirmiştir. Antetli resim teknik kağıdı, milimetrik teknik blok, gri ve mavi teknik blok gibi çeşitlerin yanı sıra rulo Japon kağıdı ve Alex Schoeller kağıdı gibi türleri de sitemizden edinmek mümkündür.

Sanatseverlerin her türlü çizim tekniğini kolayca uygulayabileceği bu kağıtlar diğer gerekli resim ve çizim araç gereçleri ile birlikte Karin Sanat’ın Türkiye’nin en iyi sanat malzemeleri online mağazasında.

 

1
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR