Yağlı Boya Çeşitleri

 

Resim sanatının vazgeçilmezi yağlı boya, hem amatör hem de profesyonel sanatçıların en çok tercih ettiği resim tekniklerinden biridir. Antik dönemlerden bu yana birçok ressam kendi ürettikleri doğal yağlı boyalarla keten gibi sert kumaşlardan imal ettikleri tuvallerin üzerine sayısız şaheser nakşetmişlerdir. Klasik dönem ve Rönesans ressamları yağlı boya resim tekniğinde uzmanlaşmış, yüzyıllar boyu bu formun en güzel yağlı boya örneklerini insanlığa sunmuşlardır. Yağlı boyanın kalitesi kullanılan pigmentin ve bağlayıcının yanısıra pigmentasyon oranına da bağlıdır. Schmincke Akademie yağlı boyalar ve Schmincke Mussini yağlı boyaları ışığa ve yaşlanmaya dayanıklılık gibi özelliklere sahiptir. Sanat malzemesi denince Türkiye’de ilk akla gelen markalardan olan Karin Sanat yağlı boya severler için en uygun fiyatlı yağlı boya setlerini ve yağlı boya malzemelerini bulabileceğiniz adrestir. Tiner gibi zehirli maddelere gerek kalmadan yağlı boya malzemelerinizi temizleyebileceğiniz her tür medium Karin Sanat’ta!

 

Yağlı boya tablo birçok evin duvarlarını süsleyen en önemli sanatsal dekorasyon malzemelerinden biridir. Birçok ressamın yağlı boya tercih etmesinin sebeplerinden biri budur. Yağlı boya fiyatları boyanın içinde bağlayıcı olarak kullanılan yağın cinsi ve kalitesine göre artmakla beraber elbette her boyada olduğu gibi pigment saflığı ve yoğunluğuna da bağlıdır. Yağlı boya kursuna gitmeden önce karakalem çalışmaları yapmak resim yeteneğinizi geliştirmek bakımından faydalı olacaktır. Yağlı boya fırçası çok çeşitli ve farklı fırça darbeleri ortaya çıkarabilmek için farklı uç yapılarında üretilmelidir. Yağlı boya fırça setleri kedi dili, yan kesik, yuvarlak uçlu gibi değişik seçenekleri içermelidir. Yağlı boya manzara resimleri gibi karmaşık resimleri yapmak bu değişik fırçaları gerektirebilir.

 

Yağlı boya malzemeleri diğer resim tekniklerine göre daha fazla çeşit barındırır. Birçok doğal yağ kullanılarak yağlı boyalara farklı özellikler kazandırılabilir. Bu yağlar yağlı boya mediumları olarak şişeler halinde, sanatın ve sanatçının doğru adresi Karin Sanat resim malzemeleri kategorisinde müşterilerimize sunulmuştur. Yağlı boya başlangıç seti küçük bir tuval birkaç çeşit fırça ve yağlı boya ana renklerini içermelidir. Yağlı boya renkler karıştırılarak yeni renkler elde edilebilir. Yağlı boyalar aynı zamanda keyif veren bir kıvama sahip olması yönüyle de suluboya ve akrilik boyalardan ayrılırlar. Yağlı boyaların her kalite, marka ve boyutta farklı çeşitlerini ve yan malzemelerini Karin Sanat ayrıcalığıyla en hızlı şekilde ve uygun fiyatlardan edinebilirsiniz.

1 2 3 ... 20 >
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR