Derwent Ürünleri

Sanata yeni başlayanlar ve sanatın her türlü dalında uzmanlaşmak isteyenlerin hepsi için ortak olan en temel metod karakalem çalışmalarıdır. Karakalem çalışması merkezi sinir sistemi ve motor sinir sistemi arasındaki uyumu arttırarak sanatın temeli olan kalem kullanma yetilerini geliştirmek için elzemdir. Böylesine önemli bir işlemi en güzel şekilde yapmak ise kaliteli eskiz kağıtlarının yanı sıra kullanımı kolay, karbon miktarı yüksek, ergonomik dizayna sahip kalemleri gerektirir. İngiliz Derwent firması tam da bu ihtiyacın farkında olarak artist seviye kaliteli sanatsal kalem çeşitlerinin üretimi konusunda öncü ve yaratıcı bir işletme olarak ön plana çıkmıştır.

Derwent markasının hikayesi İngiltere’de sanayi devriminin ortaya çıktığı ilk dönemlerde 1832 yılına kadar uzanmaktadır. 1916 yılında Lake District bölgesindeki tesislerinde kalem üretimine başlamıştır ki bu bölge kurşun kalem üretiminde kullanılan grafitin çıkarıldığı ve hammadde olarak kullanıldığı tarihteki ilk yerdir. Hammadde açısından tam bir cennet olan bu bölgedeki fabrikasında Derwent İngiliz endüstri birikimini bir araya getirmiş ve kurumsal bir yapı kurmuştur. Sanatsal kurşun ve grafit kalemler alanında benzersiz bir uzmanlık ve deneyime sahip bu firmanın İngiltere’de kalem üzerine bir müzesi dahi bulunmaktadır. 

Neden Derwent Ürünlerini Tercih Etmelisiniz?

Sanatsal kalemler arasında dereceli füzen kalemler çizim için en çok kullanılan kalemlerdir. Bu kalemler farklı derece kalınlıklar ve içeriğe sahip olduğundan, çizilecek çizginin ya da kalemin ürettiği izin koyuluk derecesi ve kalınlığı farklı derecelere göre değişiklik göstermektedir. Kalemin çekirdek (core) bölgesindeki kömür bölgesinin karbon içeriğinin fazla olması, karakalem çalışmalarında oldukça önemlidir. Karbon içeriği fazla olan kaliteli bir kalem ile yapılan çizimlerde farklı koyuluktaki tonları ayarlamak ve dolayısıyla gölge gibi çizim unsurlarını ortaya çıkarmak daha kolaydır. Derwent sanat alanında çalışacak her öğrencinin ve amatörün bu işin başında başvurması gereken kalem markalarından biridir. Çizim konusunda uzmanlaşmak, karakalem resimler yapmak ya da diğer sanat dallarında çizim kalemleri ile tasarımlar yapmak Derwent kalitesi ile daha keyifli ve pratiktir.

Derwent Suluboya Kalem Seti Nedir?

Derwent şık metal kutuları, oldukça hoş mavi tonlara sahip tasarımı ile imal ettiği birçok kalem setini de piyasaya sunmuştur. Bu setlerin en önemli olanlarının başında Derwent suluboya kalem seti gelir. Suluboya kalemleri oldukça kullanışlı ve eğlenceli sanat malzemeleridir. Ayrıca kullanım alanları çok geniştir. Bu kalem çeşidi ile soft bir kuru boya etkisini kağıt üzerinde hissedebilir ve kuru boya tekniği ile çalışabilirsiniz. Ancak suluboya kalemlerinin asıl önemli özelliği bu kalemlerin uçlarının ıslatıldığında suluboya olarak kullanılmasıdır. Derwent suluboya kalem setleri üst düzey pigmentasyona sahip ve kaliteli suluboya bağlayıcıları ile üretildiğinden suluboya kağıtları ve defterleri üzerinde son derece canlı ve kalıcı renkler oluşturur.

Derwent grafit füzen kalemler konusunda uzmanlaştığı gibi elbette 200 yıla yakın deneyimiyle çocukların ve boyama kitapları ile uğraşanların gözdesi olan kuru boya kalemleri üretimi hususunda da kalite çıtasını yukarılara çeken bir firma olmuştur. Derwent kuru boya setleri hem yumuşak hem de sert kalem çeşitlerinden oluşur. Bu boya kalemlerinin dışında Inktense adı verilen mürekkep bazlı bir kuru boya kalemi serisi de Derwent markasının talep gören ürünlerinden biridir. Inktense kalemler ile son derece kalıcı ve mürekkep kalitesinde sonuçlar elde edebilirsiniz. Ayrıca bu kalemlerin de uçları ıslatılarak kullanılabilir ve kumaş yüzeylere de uygulanabilir.

Derwent markasının diğer markalarda pek bulunmayan ve çizim alanının özel işlemlerini de yapmaya yarayan farklı ürünleri de bulunmaktadır. Teneke kutusunda bulunan su bazlı 6’lı eskiz kalemi seti bu ürünlerden biridir. Set içinde ayrıca bu kalemlerin uçlarını kolay şekilde açmaya yarayan bir kalemtraş da bulunur. Su bazlı olması nedeniyle oldukça yumuşak uçludur ve çizim yaparken son derece kolay bir kullanım sağlar. Ayrıca tüm Derwent kalem modelleri ergonomik bir dizayna sahip olduğundan elle tutuşu da rahat ve pratiktir.  

Derwent firmasının ürettiği birçok yardımcı çizim malzemeleri de Karin Sanat çizim kategorisinde yerini almıştır. Bu malzemeler oldukça çeşitlidir ve hem profesyonel hem de amatör olarak çizim yapanların masalarını düzenli tutmalarını ve çizim deneyimlerini daha da kolaylaştırmalarını sağlar. Fırçalı kalem, burnisher kalem, hazneli rende, kalem çantası, kalın grafit füzen, small waterbrush gibi ürün çeşitleri yardımcı çizim malzemelerine örneklerdir. Derwent’in bahsedilmesi gereken diğer bir ürünü ise pastel kalem çeşitleridir. Bu pastel kalem çeşitleri pudralı ve tozlu dokusuyla pastel kalemlerin ipeksi dokunuşuna sahiptir. Hem pastel boya ile resim yapma hem de kalemin kolay kullanımına sahip olmak için bu kalemleri kullanabilirsiniz. 

Derwent markasının çizim ve eskiz konusundaki tüm bu deneyimi, kalitesi ve birikimini bir araya getirdiği Sketching Collection 24’lü Çizim Seti içerisinde çizime başlamak için gereken tüm sanat araç ve gereçlerini bulabilirsiniz. Bu tür bir set sanata başlayacak sevenleriniz için de muhteşem bir hediye olacaktır. Derwent’in tüm bu ürünlerini diğer zengin ürün koleksiyonumuz ve ürün çeşitlerimiz ile birlike çizim kategorimizden ve kalem çeşitleri alt katgerolerimizden edinebilir ya da bu ürünlerin teknik detaylarını öğrenebilirsiniz. E-bültenimize kayıt olup kampanya ve fırsatlarımızdan haberdar olabilirsiniz.  

 

1 2 >
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR