Füzen Kalem Çeşitleri

Karakalem çalışmaları her resim tekniği için en temel tekniktir. Resim sanatıyla ilgilenenler karakalem uygulamaları yaparak el kaslarını ve sinir sistemlerini bu sanat dalı için geliştirirler. Karakalem çalışmaları bu iş için özel üretilmiş kalemlerle yapılmaktadır. Bu kalemelerin en başında kömür kalemi adıyla da isimlendirilen füzen kalem gelmektedir. Füzen kalemler tamamen doğal odunların yakılmasıyla elde edilen ve içlerinde saf karbondan başka içerik bulunmayan doğal kalemlerdir. Farklı incelik ve kalınlıklarda piyasada bulunduklarından dereceli kalem olarak da sınıflandırılırlar. Bu kalemlerin kullanımında dikkat edilmesi gereken husus içlerinde herhangi bir bağlayıcı bulunmadığından dolayı çalışma bitirildikten sonra bir fiksatif yardımıyla karakalem resmin sabitlenmesi gerektiğidir. Kalemin kalınlığı çizilicek çizginin de kalınlığını ve genişliğini belirler.

Dereceli Füzen Kalemlerin Özellikleri

Dereceli füzen kalemi kalemin ucunun genişliğini ve yumuşaklığını belirlemek için kullanılır. Bu kalemler ile yapılan çizimler uygun bir silgi ile kolayca silinebilirler. Karbon, kağıt üzerinde rahatlıkla dağıldığından gölgelendirme yapmak bu araç ile oldukça kolaydır. Genellikle 2B-9B ve H-9H olarak derecelendirilirler. B kalemler daha yumuşak ve koyu çizimler üretirken H serisi daha açık renkte çizgiler üretir. Bunların yanında HB ve F olarak sınıflandırılan ve ortalama bir sertlik ve yumuşaklık düzeyine sahip çeşitleri de bulunur. Graphite olarak da geçen bu eskiz kalemleri her sanatseverin çalışma masasında bulunması gereken olmazsa olmaz bir resim malzemesidir.

Füzen Kalem Fiyatları

Füzen kalem fiyatları derecelerine göre farklılık göstermekle birlikte kömür kalem fiyatları her bütçeye uygun fiyatlarla Karin Sanat malzemeleri online satış mağazası çizim bölümünde bulunmaktadır. Füzen, dilimize Fransızcadan geçmiş bir kelimedir ve kömürün içeriğindeki bir maddenin adıdır. Füzen kalem seti ya da ayrı birer kalem olarak çizim kalemi ihtiyacı olanların ziyaret edeceği en doğru adres sanat malzemeleri tedariği konusunda uzman Karin Sanat alışveriş sitesidir. Karin Sanat’tan edineceğiniz bu resim malzemeleriyle çizim, taslak ve karakalem çalışmalarınız daha dayanıklı olacak ve estetik bir görünüme kazanacaktır.
1 2 3 4 >
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR