St. Petersburg Boya Ürünleri

 

St. Petersburg Suluboya Ürünleri Hakkında Kısa Bir Tarihçe

 

Rusya’da özellikle 19. yüzyılda resim sanatı alanında büyük gelişmeler yaşanmış ve alanında ünlü olmuş birçok ressam yetişmiştir. Bu sanat gelişmelerinin odağı ise Çarlık Rusyası İmparatorluğu’nun başkenti olan St. Petersburg kenti olmuştur. Önemli bir sanat geleneğinin St. Petersburg’da ortaya çıkması ve gelişmesi sonraki nesiller içerisinde birçok sanat eserinin yaratılmasına ve ressamın yetişmesine vesile olmuştur. Tüm bu sanat geleneği içerisinde ise suluboya resim tekniği önemli bir yer tutmuştur. Bu sanat hareketinin bir ürünü olarak St. Petersburg suluboyaları üretilmiş ve dünya sanat camiasına mal olmuştur. St. Petersburg suluboyaları dünyada en bilinen ve kullanılan suluboya resim malzemelerinin başında gelmektedir.  

 

Neden St. Petersburg suluboyaları tercih etmelisiniz? 

 

1900 yılında kurulan St. Petersburg’ta bulunan dünyaca ünlü ‘Nevskaya Palitra’ fabrikasında kaliteli sanatsal boyalar olan artist seviye sanat malzemeleri günümüze kadar üretilegelmiştir. Bu suluboyalar 108 renktir ve içerisinde 18 pastel ton ile 7 metalik rengi de bulundurmaktadır. St. Petersburg boyaları arasında yüksek pigmentasyon seviyesi, parlaklıkları ve ışığa dayanıklıkları ile ün yapmış White Nights (Beyaz Geceler) serisi ön plana çıkmıştır. Nevskaya Palitra fabrikasında üretilen sanatsal boyalar ayrıca Rusya’nın tarihsel önemleri çok büyük olan St. Basilica Katedrali gibi birçok yapının restorasyonunda kullanılmasıyla da adını duyurmuştur. Üst düzey suluboya ressamlarının tercih ettiği bu seri ülkemizde de oldukça geniş bir kitle tarafından sıklıkla kullanılan ve birçok genö ressamın hayalini süsleyen boyalar haline gelmiştir.   

 

Tablet ve tüp sulu boyaların farkları nelerdir?

 

St. Petersburg markasının White Night suluboyaları tam tablet ve tüp suluboyalar olarak iki farklı kullanım seçeneğiyle üretilmektedir. Karin Sanat olarak online sanat malzemeleri alışveriş mağazamızda bu serinin hem tüp hem de tablet versiyonlarına ulaşmanız mümkündür. Suluboya tüpleri ve tabletlerinin kullanımı arasındaki fark, tablet şeklinde olanların ekstra bir işleme gerek kalmadan ve tabletlerin suluboya paleti olarak kullanılabilmesi nedeniyle pratik bir yönü olmasıdır. Tüp suluboyaların avantajı ise suluboyayı kurumadan ve kuruduktan sonra tekrar nemlendirme zahmetine katlanmadan kullanılabilmesidir. Ancak tüp suluboyaları kullanmak için uygun ve tercihen porselen bir suluboya paletine ihtiyaç duyulacaktır. Bu noktada şunu da belirtmeliyiz ki suluboyalar tablet içinde kuruduktan sonra tekrar damlalık yardımıyla kontrollü bir şekilde ıslatılarak kullanılmaya devam edilebilir niteliktedir. White Nights serisi tüp suluboyalar 10 ml. lik şişeler halinde üretilmiştir. Bazı suluboya paletleri ise plastiktir ve onlar da kolaylıkla kullanılabilirler. Yine bu kategorimizden St. Petersburg firmasının ürettiği 12 tablet için Suluboya Boş Plastik Kutu Setini de edinebilirsiniz.


Karin Sanat olarak Türk sanat camiasının her dalında sanat icra eden ressamlar, amatörler, hobi sanatçıları ve öğrenciler için gerekli her türden sanat malzemesini portföyümüzde bulundurmaktayız. Resim kategorimiz altında suluboya alt kategorisinden tüm renk ve çeşitleriyle St. Petersburg White Night serisine ulaşabilirsiniz. Karin Sanat uygun fiyat, kaliteli ürün seçenekleri, interaktif müşteri hizmetleri ve hızlı kargo kolaylığıyla St. Petersburg suluboyalarını kapınıza kadar ulaştırır. Dünyaca ünlü suluboya ressamlarının önemli eserlerine ilham kaynağı olan bu kaliteli suluboya tabletlerini tek tek ya da toplu şekilde Karin Sanat güvencesiyle sipariş edebilirsiniz. Ayrıca bu seriye ait ve suluboya kağıdı üzerinde oldukça yüksek kalite sonuçlar veren az bulunur renkleri kullanarak farklı sentezler yaratabilirsiniz.
1 2 3 ... 7 >
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR