Aquarell Suluboya Kalemi

Aquarell suluboya kalemi ya da diğer adıyla kuru suluboya kalemi ucu sulandırılarak suluboya yapmak için kullanılan özel kalemlerdir. Bu kalemler suluboya yapmanın yanı sıra kuru şekilde kuru boya çizimler için de kullanılabilir. Oldukça geniş bir kullanım alanına sahip bu kalemler ile birçok suluboya uygulaması çok farklı yüzeyler üzerinde oldukça pratik bir şekilde yapılabilir. Aquarell suluboya kalemleri sayesinde suluboya setinizi her yere taşımadan yalnızca bir su haznesi yardımıyla bu resim tekniğimi icra edebilirsiniz.

 

Aquarell Suluboya Kalemi Çeşitleri 

Kuru suluboya çeşitleri pigment kalitesi ve yoğunluğuna göre çeşitlilik gösterir. Genelde setler halinde sunulan bu kalemler renk çeşitliliği bakımından çok çeşitlidir. 12’lik, 24’lük ve 36’lık setler piyasada daha çok bulunur. Ancak ihtiyaca ve yapılacak işin gerekliliklerine göre 48’lik setler de satılmaktadır.

 

Bunlara ek olarak bu kalemlerden ihtiyacınıza ve bütçenize göre istediğiniz renkten tekli olarak da edinebilirsiniz. Türkiye sanat camiasının en önemli sanat malzemesi tedarikçilerinden olan Karin Sanat’ın suluboya kategorisinden Faber Castell suluboya kalemi ve setlerinin yanı sıra dünyaca ünlü Kohi Noor, Dervent ve Albrecht Dürer gibi markaların sanatsal kuru suluboya kalemlerine ve setlerine erişebilir ve tıkla kapınıza getirebilirsiniz.

 

Aquarell Suluboya Kalemleri Nasıl Kullanılır?

Kuru suluboya kalemleri kalemin ucunu kontrollü bir şekilde ıslatarak suluboyanın su oranını kolaylıkla ayarlayarak resim yapabilmenizi sağlar. Kalemin ucu suya batırılmak suretiyle ıslatılır ve direk olarak uygulamaya geçilir. Aquarell suluboya kullanımı sırasında dikkat edilmesi gereken önemli bir husus, bu kalemler ıslatıldığında suluboya özelliği gösterdiği için suluboya resim tekniğine uygun, gramajı yüksek ve kaliteli bir kağıt tercih etmektir.

 

Aquarell kalem, ressamların dışında tasarım çizimleri, mimari çizimler, karikatür ve anime çizimleri, projeler ve moda çizimleri gibi farklı meslek türlerinin ihtiyaçları için oldukça uygun bir sanatsal malzemedir. Çizim haricinde boyama, gölgelendirme, dalga efekti ve karakalem gibi farklı tür resim metodlarına da uygundur. Ayrıca bu kalemler ile renkleri kağıt üzerinde harmanlayarak yeni renkler ve efektler elde edebilirsiniz. Aquarell Kalem alırken dikkat etmeniz gereken ana renklerin hepsini içerecek bir set ile bu tekniğe başlamaktır. Bu sayede, ana renkler ve onların karışımlarından elde edilen ara renkleri üretebilirsiniz. Bu kalemlerin uçları uygun bir kalemtıraş ya da bıçak yardımıyla açılabilir ve uzun süreler kullanılabilir.

1 2 3 ... 5 >
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR